POLSKA
Like

I ciągle mają nas za durniów…

11/11/2017
676 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
I ciągle mają nas za durniów…

Syn Jana Pietrzaka, niestety, opowiedział się za ciemną stroną mocy. Tak przynajmniej wynikałoby z wywiadu, jaki zamieścił w sobotę Onet.pl.

0


Mikołaj Pietrzak to dziekan Rady Adwokackiej w Warszawie. Następca zamieszanego w reprywatyzację (tzw. Chmielna 70) adwokata Grzegorza Majewskiego, po zatrzymaniu przez CBA znanego już jako Grzegorz M.

 

Tym razem po linii i na bazie, jak mawiano za oficjalnie minionego ustroju, straszy nas wizją upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości, do czego ponoć zdąża PiS.

 

 

Janusz Schwertner: Władza mówi tak: system sądownictwa rodzi wiele patologii, więc trzeba go zmienić. I dlatego sądy powinni kontrolować politycy.

.

Mikołaj Pietrzak: Dla niej to “legalne” narzędzie do nacisków na wymiar sprawiedliwości. Z punktu widzenia rzeczywistych interesów obywateli to jednak czysty nonsens.

.

Ale pada na podatny grunt. Zresztą, afera reprywatyzacyjna pokazała, że patologii faktycznie nie brakuje.

.

Obaj dobrze wiemy, że system sądownictwa nie jest doskonały. Sędziowie czasem popełniają błędy, niejednokrotnie ulegają naciskom społecznym czy środowiskowym, ale nie ma lepszego i bezpieczniejszego rozwiązania niż systemowe zagwarantowanie im niezależności.  Ostatecznie bowiem

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816