Komentarze dnia
Like

Harda postawa Ukraińców pomoże Kaczyńskiemu obalić Tuska?

02/12/2013
887 Wyświetlenia
0 Komentarze
12 minut czytania
Harda postawa Ukraińców pomoże Kaczyńskiemu obalić Tuska?

Adam Michnik „ Jarosław Kaczyński zachowuje się jak prawdziwy polski patriota! „…(źródło)

0


 

 

Rokita „A pan jest tą „niestabilnością” zafascynowany. To rzeczywiście zmiana na lepsze?
Jestem absolutnie zafascynowany! Od momentu, gdy zobaczyłem 1 lutego milion młodych ludzi na placu Tahrir. W ich twarzach, gestach, żądaniach zobaczyłem przecież siebie samego sprzed 30 lat, przeniesionego w inny świat. Przypomniała mi się prawda, tak przez nas zbanalizowana, że wolność jest uniwersalnym pragnieniem każdego człowieka. W Kairze to dziś nie jest banał. A potem zobaczyłem, jak to wielkie zgromadzenie młodych ludzi, nie wykrzykujące bynajmniej ani antyizraelskich, ani antyzachodnich frazesów, na głos muezina pochyli się zgodnie przed Bogiem. Przypomniała mi się kolejna klisza: gdańscy stoczniowcy w sierpniu 1980 roku klęczący jak jeden mąż przed Najświętszym Sakramentem w rękach księdza Jankowskiego. Tamto zdjęcie obiegło świat i świat się przestraszył polskiej religijności „. ..„…(więcej )

 

Fragmenty przemówienia Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie do Ukraińców „ Drodzy bracia Ukraińcy, przyjechałem tutaj żeby poprzeć to, co jest waszym dążeniem, waszym marzeniem, żeby poprzeć tworzenie waszego związku z Unią Europejską, z Europą, wasz marsz na Zachód „…”To nie jest tylko tak, że wy potrzebujecie Europy, że wy potrzebujecie Unii, Europa potrzebuje Ukrainy, potrzebuje Ukrainy, pamiętajcie o tym, miejcie tę pewność „…”Ale to, by być razem, a dziś razem, to znaczy być w Unii, oznacza także, że razem będą także nasze dwa wielkie narody: polski i ukraiński. To jest bardzo, bardzo ważne dla naszej przyszłości, dla przyszłości Polski, dla przyszłości Ukrainy „…”Podkreślił, że wie, iż są „na Ukrainie siły, które mają inne poglądy” i – jak mówił – warto im przypomnieć wiersz wielkiego ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki.”….”On pisał w jednym ze swoich utworów, że ci, którzy szkodzą Ukrainie, którzy nie chcą wolnej Ukrainy, nigdy nie zostaną zbawieni. Niech ci, którzy dzisiaj chcą ciągnąć Ukrainę w tę drugą stroną pamiętają o tym wielkim przesłaniu wielkiego Ukraińca”…”Idźcie tą drogą, a z całą pewnością zwyciężycie. Przed chwilą słyszeliście słowa o tym, by się nie bać. Otóż zacytuję wielkiego Polaka, papieża Jana Pawła II: nie lękajcie się. Nie lękajcie, niech żyje wolna Ukraina, niech żyje wolna Polska „….”Sława Ukrainie „….(źródło )

 

Przyjechaliśmy po to, by wesprzeć dążenia społeczeństwa ukraińskiego do UE, by być razem. Uważam, że to ważne dla Ukrainy, Polski i UE. Uważamy, ze to leży w interesie naszym i całej Europy „…”Jednocześnie przyjeżdżamy, bo chcemy kontynuować to, co było dziełem mojego śp. brata, prezydenta Rzeczypospolitej, Lecha Kaczyńskiego, który prowadził politykę zmierzającą do tego, by ta część Europy była razem z UE i mogła się integrować. „….”Powiem im, że ich popieram i że my ich popieramy. To nie jest tylko ich potrzeba, ale to jest potrzeba Europy. Nie powinni tego robić z kompleksem, ale z przeświadczeniem, że Europa może im coś dać, ale i oni mogą coś dać Europie. Nie przyjeżdżaliśmy tu wchodzić w wewnętrzne sprawy Ukrainy, bo to są sprawy polskie, ukraińskie i europejskie. Byłem tu 9 lat temu w czasie pomarańczowej rewolucji, przemawialiśmy razem z bratem na Majdanie i uważamy to miejsce za ważne w czymś, co można nazwać światowym marszem wolności. Wolność idąc przez świat, zatrzymała się w Kijowie. Dziś do tego wracamy „….”Jestem w tej chwili bardzo negatywnie zaskoczony, że nie ma tutaj ministra Sikorskiego. Nie chodzi tylko o to, że jest szefem MSZ, ale żę on był główną osobą Partnerstwa Wschodniego, realizował to przedsięwzięcie. (…) To samo dotyczy pana prezydenta Kwaśniewskiego i pana Coxa. Nie ma ich – szkoda „….(źródło )

 

Ukraińska milicja zapowiedziała, że nie pozostawi bez reakcji zajęcia w niedzielę rządowych budynków przez uczestników demonstracji w Kijowie i wezwała, by protestujący natychmiast je opuścili. Chodzi o stołeczny ratusz i siedzibę związków zawodowych. „…”Demonstranci w Kijowie zajęli w niedzielę siedzibę władz miejskich oraz dom prorządowych związków zawodowych na głównym placu stolicy Ukrainy, Majdanie Niepodległości.W ratuszu znajduje się około 1 tys. osób. Nie pracuje rządowa ochrona budynku. Ludzie swobodnie wchodzą i wychodzą, przechadzają się po korytarzach. Śpią tam także uczestnicy demonstracji.”…(źródło )

 

„Lech Kaczyński opowiedział się za Europą współpracy, wolną od dominacji państw. W takiej Europie Polska i Ukraina mogłyby być jednym z ważniejszych sojuszy dużych państw. Jego zdaniem, nasza współpraca powinny dotyczyć gospodarki, kultury, a przede wszystkim kwestii politycznych. Polski prezydent ponownie zadeklarował poparcie dla unijnych i NATO-wskich aspiracji Ukrainy.” …(więcej)

 

Ryszard Czarnecki „No i też premier Kaczyński powiedział coś, co może być odkryciem dla Ukraińców, że te dwa nasze narody: polski i ukraiński – dwa narody słowiańskie mogą być wielką siłą w Europie. Jest nas razem około 90 milionów, w związku z tym jest to sytuacja  w której naprawdę możemy wpływać na losy Europy i decydować o losach Europy razem. „…(źródło )

 

—–

Mój komentarz

 

Widać wyraźnie ,że Tuski , Sikorski i reszta ferajny przestraszyła się ….Ukraińców . Dopiero teraz z perspektywy ukraińskiego Majdanu widać ,że wieloletnia tresura Polaków przez reżimowe media i szkolnictwo odniosła skutek. W porównaniu do buntu Ukraińców wobec władzy manifestacje Polaków przypominają petycje zastraszonego chłopstwa pańszczyźnianego , które skamle do swoich panów , aby rzadziej używał knuta . Jakieś spalenie budy przed rosyjską ambasadą , jakieś przepychanki . Socjalistyczny reżim II Komuny dotąd może bezkarnie eksploatować podatkami polskie masy , seksualizować w szkołach polskie dzieci, dopóki Polacy mają wkodowaną bierność, bezradność i uległość wobec reżimu . Socjaliści zniszczyli demokracje w Europie i przejęli kontrole nad państwami w Europie . Zrobili to tworząc żelazny wyborczy socjalistyczny lumpen elektorat . Składa się on z milionów urzędników , bezrobotnych, emerytów, rencistów, samotnych matek i zdegenerowanych ojców .Ci ludzie są całkowicie uzależnieni od państwa. To dzięki zbudowaniu takiego systemu wyborczego , społecznego socjaliści nie muszą liczyć się z nikim .

 

A pracujący i ich rodziny zdychają , często dosłownie pod butem socjalistycznych okupantów. Wystarczyło tylko wbić im do głowy,że nie mają żadnych praw, a władza wybrana dzięki tym machinacjom jest nowym Bogiem .Ukraińcom jeszcze nie przeprano tak mózgów

 

Wybuch i harda postawa Ukraińców musiała przestraszyć nie tylko Tuska i kolaborantów , musiała również przestraszyć Niemcy .

 

Proszę zwrócić uwagę na wywijańce reżimowych mediów z jakimi będziemy za chwile mieli do czynienia . Bo jeśli propaganda reżimowa poprze ostry , siłowy bunt Ukraińców to tak jakby powiedzieć do Polaków . Bierzcie przykład z Ukraińców. Są takie sytuacje, w których należy się siłowo postawić władzy. Ba, jest to nawet godne pochwały. Z drugiej strony nie mogą otwarcie szkalować tego co robią Ukraińcy , bo stracą wiarygodność , ich kolaborancka rola tylko się uwypukli

 

To co zrobił Kaczyński wyjeżdżając na Ukrainę i bezwarunkowo popierając Ukraińców , zawiązując strategiczny alians z siłami opozycji może mieć dalekosiężne skutki . Ponadto Ukraińcy zobaczyli ,że istnieje w Polsce kolaboracyjny w stosunku do Niemiec i Rosji rząd z patałachem Sikorskim i patriotyczna opozycja , która jawnie chce silnego strategicznego sojuszu polsko ukraińskiego . Dla której polską racją stanu jest taki sojusz .

 

video Pełne przemówienie Jarosława Kaczyńskiego w Ukrainie na Majdanie 1.12.2013

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitte

 

 

Rokita „Al-Dżazirze widziałem też taką scenę: w Jerozolimie premier Netanjahu żywo objaśnia swój stosunek do kryzysu arabskiego, a przy nim w roli paprotki stoi Donald Tusk „….”Powstaje pytanie, co z europejską polityką sąsiedztwa na Wschodzie? „…Z tendencją trzeba się pogodzić. Ale Polska w porozumieniu z Ukrainą, Mołdową i Gruzją powinna określić, z czego ustąpić nie można „…”Swoją drogą tak samo było z mediami: ani jednej polskiej głębszej analizy sytuacji, zamiast tego codzienny problem, czy pani Ziuta kąpie się dalej, czy już się nie kąpie w Morzu Czerwonym. To dlatego zacząłem oglądać Al-Dżazirę. „…”Sytuacja się zmieniła, Rosja stała się nagle potrzebna Ameryce, ale rząd Tuska przesadził z tym manifestacyjnym odwróceniem wschodnich sojuszów . Niepotrzebnie minister Sikorski przywdział kostium pogromcy „polityki jagiellońskiej”. Tracą powagę kraje, które tak łatwo szastają swoimi podstawowymi interesami. „…(więcej )

 

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758