BIZNES
Like

Grzegorz Bierecki o nowej dyrektywie bankowej

29/04/2013
835 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Grzegorz Bierecki o nowej dyrektywie bankowej

W lipcu bieżącego roku ma wejść w życie dyrektywa o rozwiązywaniu problemów bankowych. Co to oznacza dla banków zagrożonych upadłością? – Pozwoli ona takie banki swobodnie dzielić, sprzedawać część aktywów. Daje więcej możliwości niż tylko upadłość i wypłata depozytów do 100 000 euro. Da to większe możliwości zarządzania taką masą zagrożoną upadłością. Dyrektywa wejdzie w życie w połowie tego roku. Na temat jej dopracowywania dyskusje trwają już od 2 lat. To co wydarzyło się na Cyprze było poligonem dla tej dyrektywy – wyjaśnia senator Grzegorz Bierecki. Dyrektywa jest wynikiem tego, że państwa  Unii Europejskiej nie chcą brać odpowiedzialności za stabilizowanie całych banków. Senator Grzegorz Bierecki był gościem Grzegorza Skwarka 25 kwietnia w programie „O tym się mówi”. http://www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/grzegorz-bierecki-o-nowej-dyrektywie-bankowej-e187.html

0


W lipcu bieżącego roku ma wejść w życie dyrektywa o rozwiązywaniu problemów bankowych. Co to oznacza dla banków zagrożonych upadłością?
– Pozwoli ona takie banki swobodnie dzielić, sprzedawać część aktywów. Daje więcej możliwości niż tylko upadłość i wypłata depozytów do 100 000 euro. Da to większe możliwości zarządzania taką masą zagrożoną upadłością. Dyrektywa wejdzie w życie w połowie tego roku. Na temat jej dopracowywania dyskusje trwają już od 2 lat. To co wydarzyło się na Cyprze było poligonem dla tej dyrektywy – wyjaśnia senator Grzegorz Bierecki.

Dyrektywa jest wynikiem tego, że państwa  Unii Europejskiej nie chcą brać odpowiedzialności za stabilizowanie całych banków.

Senator Grzegorz Bierecki był gościem Grzegorza Skwarka 25 kwietnia w programie „O tym się mówi”.

http://www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/grzegorz-bierecki-o-nowej-dyrektywie-bankowej-e187.html

0

Grzegorz Bierecki

Blog Ruchu Poparcia Grzegorza Biereckiego; Grzegorz Bierecki - Twórca i założyciel Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w Polsce - instytucji finansowej zrzeszającej ponad 2,2 miliony gospodarstw domowych z aktywami ponad 15 miliardów zł. Posiada 20-letnie doświadczenie związane z rynkiem finansowym w Polsce. Od 11 lat jest członkiem Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU) z siedzibą w Madison (USA), a więc jednej z największych i najbardziej liczących się w świecie organizacji finansowych ze 100 krajów z aktywami ponad 1,5 biliona dolarów.

19 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758