Bez kategorii
Like

Grad o atomie w Polsce

18/09/2012
444 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Aleksander Grad: dziś ruszają rozmowy z zainteresowanymi budową elektrowni atomowej

0


 

We wtorek, 18 września, rozpoczynają się rozmowy z potencjalnymi oferentami, w tym najważniejszym dla inwestycji przetargu – informuje Aleksander Grad, prezes spółek odpowiedzialnych za wybudowanie pierwszej polskiej siłowni jądrowej.

– Od 18 września do pierwszych dni października spotkamy się z potencjalnymi oferentami, z tymi, którzy interesowali się tym programem – mówi Aleksander Grad, prezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1 i były minister skarbu państwa w rządzie Donalda Tuska poprzedniej kadencji.

Grad zapowiada, że zostanie przeprowadzone jedno zintegrowane postępowanie przetargowe, tak, by wybrać i technologię, i sposób finansowania budowy elektrowni atomowej.

 – Przygotowujemy dokumenty prawne pozwalające uruchomić postępowanie zintegrowane. W jego ramach będziemy wybierali dostawcę technologii, generalnego wykonawcę, partnera strategicznego, model finansowania dłużnego, jak i firmę, która nam dostarczy wiedzę do tego, aby móc w przyszłości tą elektrownią zarządzać – tłumaczy prezes.

 – Jesteśmy także w trakcie wyboru wykonawcy który zrealizuje badania lokalizacyjne. Wybór inżyniera kontraktu natomiast planowany jest w pierwszym kwartale przyszłego roku – zapewnia Aleksander Grad. – Jest to kluczowa rola w tym przedsięwzięciu. Razem z nim będziemy przygotowywali wszystkie niezbędne dokumenty techniczne – wyjaśnia.

 

Źródło: newseria.pl

0

Va Banque

Wiadomości z banków i o bankach, dla klientów i pracowników, entuzjastów i sceptyków. Ubezpieczenia od A do Z. Gospodarka, finanse i giełda.

324 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758