Bez kategorii
Like

Giertych: wolę Tuska, który nic nie robi, niż Kaczyńskiego z wszystkimi jego obsesjami

27/11/2012
543 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

– PiS jest partią szkodliwą dla Polski. Wolę Tuska, który nic nie robi, niż Kaczyńskiego z wszystkimi jego obsesjami – powiedział na antenie TVP2 były wicepremier, a obecnie adwokat Roman Giertych.

0


 Jak dodał, nie wyklucza swego powrotu do polityki. – Zrobię wszystko, by zapobiec powrotowi Kaczyńskiego do władzy – deklarował Giertych.

– Jestem symbolem konserwatyzmu, ale w pewnej mierze także liberałem. W dużej mierze swoich poglądów nie zmieniłem, choć czasem byłem zbyt radykalny – przyznał na antenie TVP2 dawny lider Ligi Polskich Rodzin.

– PiS jest partią szkodliwą dla Polski. Kaczyński często wygłasza trafne poglądy, ale nie nadaje się na funkcję, którą chce pełnić (funkcję premiera – przyp. red.). Rozstałem się z nim, bo uznałem, że jego działalność szkodzi Polsce – powiedział Giertych.

Jego zdaniem, premier Donald Tusk powinien zdecydować się na poważniejsze reformy. – Nawarstwiają się problemy służby zdrowia, ten problem zaraz wybuchnie. Jest też problem z młodymi ludźmi, którzy nie mają pracy. Państwo się nie unowocześnia – ocenił były wicepremier.

Jak przyznał, nie wyklucza swojego powrotu do polityki. – Może być sytuacja, że będę czuł się zobligowany, by wrócić. Gdy w sondażach PiS będzie miał 10 punktów przewagi nad PO, zrobię wszystko, by zapobiec powrotowi Kaczyńskiego do władzy. Wolę Tuska, który nic nie robi, niż Kaczyńskiego z wszystkimi jego obsesjami – powiedział Giertych.

Więcej: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Roman-Giertych-PiS-jest-partia-szkodliwa-dla-Polski,wid,15127263,wiadomosc.html?ticaid=1f997

0

Jan Pi

938 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758