Bez kategorii
Like

„Gazetę Polską Codziennie” trudniej kupić. Koniec dziennika?

15/09/2012
360 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

W chwili największego medialnego sukcesu – upublicznienia afery z nagraniem prezesa sądu okręgowego w Gdańsku – należąca do spółki powiązanej z PiS „Gazeta Polska Codziennie” przestała ukazywać się w wielu miastach.

0


Sprawę kłopotów z dystrybucją "GPC" opisuje "Gazeta Wyborcza".

Prawicowa gazeta od dwóch dni jest cytowana przez wszystkie media. W piątek informacje "GPC" o nagraniu rozmowy prezesa sądu okręgowego w Gdańsku z rzekomym pracownikiem kancelarii premiera znalazły się na pierwszych stronach wszystkich ogólnopolskich gazet.

Ta medialna promocja nie przełoży się jednak na sukces rynkowy. O braku "Codziennej" w kioskach alarmują redakcję czytelnicy m.in. z Krakowa, Poznania, Gdańska, Torunia, Bydgoszczy, Lubina czy Kędzierzyna-Koźle. Podkreślają, że nie mogą skontaktować się w tej sprawie z redakcją.

– Nie łączyłbym problemów z dystrybucją z naszą publikacją o prezesie sądu w Gdańsku. To wina firmy zajmującej się transportem – zapewnia Tomasz Sakiewicz, naczelny "Codziennej". Po szczegóły dotyczące kłopotów dystrybucyjnych odsyła do nowego zarządu wydawnictwa Forum.

W lipcu jego szefową została Janina Goss (zastąpiła Sakiewicza) – kiedyś skarbnik PiS w Łódzkim, później szefowa rady nadzorczej TVP. To był efekt przejęcia większości udziałów w Forum przez powiązana z PiS spółką Geranium. Z Goss nie udało nam się skontaktować. Europoseł Ryszard Czarnecki, p.o. przewodniczącego rady nadzorczej Forum, nie chciał rozmawiać z "Gazetą".

Dr Łukasz Szurmiński, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że te wszystkie problemy wydawnictwa świadczą o jego kłopotach finansowych: – Biorąc pod uwagę trudną sytuację na rynku to może być początek końca tej gazety.

W lipcu tego roku "GPC" była drukowana w 100 tys. egz., ale sprzedawała się jedynie w 26,6 tys. egz. (dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy). Dzisiaj serwis "300Polityka" podał informację, że po pojawieniu się w wydawnictwie Goss redakcję odcięto od serwisów PAP, są też problemy z wypłacaniem pensji pracownikom.

Więcej: http://wyborcza.pl/1,75248,12487632,_Gazete_Polska_Codziennie__trudniej_kupic__Czytelnicy_.html#ixzz26WGEBGC4
 

 

0

Jan Pi

938 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758