POLSKA
Like

Garderoba, wnęki i schowki, czyli niezbędna przestrzeń w domu

06/07/2014
809 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Miejsca w mieszkaniu nigdy za wiele, zdajemy się mówić, gdy brakuje nam przestrzeni na ubrania czy inne sprzęty domowe. A przecież można coś z tym zrobić. Jednym z najlepszych pomysłów jest garderoba lub inne dodatkowe miejsce, na przykład, zabudowa pod schodami. Wielu decyduje się na nią już przeprojektowaniu wnętrza domu. To bardzo dobry pomysł. Projektując dom lub mieszkanie, wielu z nas zastanawia się, jak racjonalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń. Nasze myśli zajmuje głównie temat optymalnego rozmieszczenia salonu, sypialni, korytarza, kuchni i łazienki. Zapominamy przy tym, że dobrze zaplanowane mieszkanie to także specjalnie do tego celu przeznaczone miejsce na ubrania i buty, a również na inny sprzęt domowy (którego nie chcemy eksponować). W większych domach bez problemu możemy wygospodarować na ten cel […]

0


Miejsca w mieszkaniu nigdy za wiele, zdajemy się mówić, gdy brakuje nam przestrzeni na ubrania czy inne sprzęty domowe. A przecież można coś z tym zrobić. Jednym z najlepszych pomysłów jest garderoba lub inne dodatkowe miejsce, na przykład, zabudowa pod schodami. Wielu decyduje się na nią już przeprojektowaniu wnętrza domu. To bardzo dobry pomysł.

Projektując dom lub mieszkanie, wielu z nas zastanawia się, jak racjonalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń. Nasze myśli zajmuje głównie temat optymalnego rozmieszczenia salonu, sypialni, korytarza, kuchni i łazienki. Zapominamy przy tym, że dobrze zaplanowane mieszkanie to także specjalnie do tego celu przeznaczone miejsce na ubrania i buty, a również na inny sprzęt domowy (którego nie chcemy eksponować).

W większych domach bez problemu możemy wygospodarować na ten cel garderobę lub pomieszczenie gospodarcze. Jeśli mamy mniejsze mieszkanie lub dom, możemy pomyśleć na przykład, nad zabudową przestrzeni pod schodami.

Garderoba

Na osobiste ubrania powinniśmy przeznaczyć osobne pomieszczenie. Najlepiej jak będzie się ono znajdować przy łazience lub sypialni. Wielkość tak naprawdę nie jest z góry ustalona – zależy od naszych potrzeb i od tego, jaka ilość osób będzie z niej korzystać. Dostępne systemy do zabudowy garderoby pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Planując takie wnętrze powinniśmy uwzględnić miejsce na wieszaki, o szerokości minimum 60-65 cm. W wyposażeniu garderoby niezbędne też są półki na buty i pojemnik na brudną bieliznę.

Wnęka pod zabudowę

Pamiętajmy, że głębokość wnęki przeznaczonej pod zabudowę to minimum 65 cm. Tyle, bowiem potrzeba, żeby nie pogniotły się w niej ubrania. Szafy z drzwiami przesuwnymi idealne pasują do kształtowania przestrzeni pomieszczeń. Można wizualnie skrócić długi pokój, gdy zamontujemy szafę z drzwiami przesuwnymi na całej węższej ścianie. Ten sposób pozwoli na całkowite zagospodarowanie przestrzeni, a jednocześnie zoptymalizuje kształt pokoju.

Schowek na sprzęty domowe

Musimy pamiętać, żeby przeznaczyć jakieś miejsce na sprzęty domowe. Najlepszym rozwiązaniem jest schowek. Bez problemu schowamy tam deskę do prasowania czy wiaderko z mopem. Świetnym rozwiązaniem jest projekt zabudowy z drzwiami przesuwnymi, za którymi ukryć można niezbyt estetyczne sprzęty do sprzątania, ale również te rzadziej używanie, na przykład, walizki.

0

Majkel007

37 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758