POLSKA
Like

Funkcjonariusz za kierownicą? A może syn?

27/04/2015
1456 Wyświetlenia
4 Komentarze
6 minut czytania
Funkcjonariusz za kierownicą? A może syn?

Wczorajszy odcinek „Państwa w Państwie” po raz kolejny pokazał, jakim krajem jest POlska po 8 latach rządów PO (z PSL-em).

0


c342f0ff7e86ac5c4b212d5f49607ee4

– To jest pełen obraz patologii polskiego wymiaru sprawiedliwości – mówi Janusz Popiel, ekspert ds. wypadków drogowych.
Krystian Śmiechowski 3 marca 2015 roku został skazany na 4 lata pozbawienia wolności. 24-letni chłopak miał jadąc z nadmierną prędkością śmiertelnie potrącić pieszego i uciec z miejsca zdarzenia. Problem w tym, że chłopak nigdy nie przyznał się do winy, ponieważ jak twierdzi nigdy nie był uczestnikiem żadnego wypadku.
– Zostałem pomówiony za czyn, którego się nie dopuściłem – mówi Krystian Śmiechowski, który niedługo może pójść do więzienia.
Po pół roku od zdarzenia Krystian ze świadka stał się oskarżonym i trafił do aresztu. Zdaniem prokuratury chłopak nie zachował należytej staranności i potrącił prawidłowo przechodzącego przez jezdnię mężczyznę.
Przechodzień miał się odbić od jego pojazdu i upaść plecami na maskę jadącego za nim lewym pasem jezdni samochodu marki Nissan. Trzech z czterech powołanych w sprawie biegłych uznało, że pojazd Krystiana nigdy nie potrącił żadnego pieszego.
– Nie zapomnę tego dnia jak zostały mi w prokuraturze założone kajdanki na ręce. Po czym transport odwiózł mnie do aresztu – mówi Krystian Śmiechowski.
Trzech z czterech powołanych w sprawie biegłych uznało, że pojazd Krystiana nigdy nie potrącił żadnego pieszego. Sąd nie wziął jednak tego pod uwagę i skazał chłopaka na 4 lata więzienia.
– Spotkaliśmy się z wieloma błędnymi opiniami biegłych, ale z tym, żeby prokuratura na siłę szukała dowodów pozwalających na skazanie młodego człowieka, z tym się nie spotkaliśmy – mówi Janusz Popiel, ekspert ds. wypadków drogowych.
Krystian zgodził się na prośbę reportera “Państwa w państwie” aby przebadać go poligrafem, popularnie nazywanym wykrywaczem kłamstw, na okoliczności związane z wypadkiem.
– Na pytania krytyczne związane z samym wypadkiem czy spowodował ten wypadek potrącenia pieszego lub też czy próbował ukryć samochód zatrzeć jakiekolwiek ślady reaguje jak osoba, która mówi prawdę – mówi Kamil Brudny, biegły sądowy z zakresu badań poligraficznych, który przeprowadził badanie.
Wyrok Sądu Rejonowego w Turku nie jest prawomocny. (…)
Reportaż Łukasza Kurtza
http://www.panstwowpanstwie.polsat.pl/Panstwo_W_Panstwie__Oficjalna_Strona_Programu,6067/News,6068/Biegli_Jedno_A_Sad_Drugie,1442820/index.html

zderzenie z dzikiem54c6794aa385f_o

964580

Okazuje się, że samochód, którym rzekomo Krystian potrącił śmiertelnie człowieka, był nieuszkodzony, co zresztą stwierdzili policjanci już 20 minut po wypadku. Tymczasem zdjęcia, jakie znalazłem w sieci, wyraźnie dokumentują, jak wielkie są uszkodzenia pojazdu po takim zderzeniu.
W całej tej sprawie zastanawia tylko jedno – dlaczego nikt nawet nie zająknął się na temat kierowcy drugiego samochodu, nissana, który poniósł faktycznie uszkodzenia w zderzeniu z człowiekiem?
Bo przecież zdaniem jednego biegłego (trzej inni wykluczyli, aby samochód Krystiana brał udział w wypadku), a następnie prokuratora i sądu, audi Krystiana miało uderzyć z prędkością 80km/h przechodnia, podciąć go tak, że ten wyleciał w powietrze, by następnie trafić w maskę nadjeżdżającego spokojnie nissana.
I, na dodatek, audi nie doznało żadnych zauważalnych odkształceń karoserii. Ba, nawet kurz nie został miejscowo starty!
No cóż, w takim przypadku trzeba po prostu ustalić, kim jest kierowca nissana?
Trzeba pamiętać i o tym, że „polowanie” na ludzi po to, aby w końcu znaleźć jakiegoś haka i postawić przed sądem to zjawisko coraz bardziej sPOtykane.
W tym przypadku na dodatek istnieje silny motyw takiego działania.
Wizja państwa prawnego, jaka zawarta jest w konstytucji, tak bardzo jest odległa od POlskiej rzeczywistości niczym wizja „zielonej wyspy” od stanu gospodarki naszego kraju.
Tymczasem zamiast wyjść na ulice i domagać się zmian nieliczni oglądający polsatowski program myślą, że pokazany obraz to jakaś egzotyka.
Tymczasem to POwoli staje się normą, choć jeszcze rzadko tak drastyczną.
Dopiero kiedy trafi w najbliższych człowiek stanie obudzony.
Zdaniem „matki kurka”: Polaków nic nie rusza. Podoba się Polakom w RP III, która przypomina przedsionek paranoicznego piekła. Tutaj jest raj dla kurwy i złodzieja, tu przyzwoitość spakowała tobołek i płacze pod rozdartą wierzbą. Tu człowiek żyje w chlewie, a świnia na tronie smaruje ryj konfiturami. Pan Bóg nie wyprowadzi tego ludu z domu niewoli, bo ten lud nie ma domu i dobrze się czuje na łańcuchu, skracanym o kolejne ogniwa. W przedsionku paranoicznego piekła gotuje się tandeta z nicością, smród niesie się gęstymi oparami, ale tylko nielicznych mdli, większość oddycha szeroka piersią i nie oczekuje żadnych zmian na lepsze, bo w takich warunkach nie wiadomo jak żyć.
Otóż coraz bardziej się nie podoba.

10 maja pokażemy, jak bardzo.

27.04 2015

Inne zapisy autora:

0

Publication author

offline 1 year

Humpty Dumpty

Humpty Dumpty 0
Comments: 77Publics: 1842Registration: 17-12-2011

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

4 komentarz

 1. Avatar Ada

  Przerażające. I co dalej, jak sie bronić? Ta władza z tym prezydentem przecieć nigdy nie przegra wyborów, oni zawsze beda wygrywać, takie sądy, PKW będa im POmagać. Sprawiedliwość trzeba bedzie samemu wymierzać?

  0
 2. HD HD

  Ustawę “abolicyjną” ZUS wywalczyła garstka przedsiębiorców (ok. 80). Ten rząd jest o wiele słabszy, niż Gierek w 1980 roku, ale Polacy muszą przestać być obojętni i wyjść na ulicę.

  0
 3. pablo3 pablo3

  nie tak dawno, rownie ciekawy a moze jeszcze ciekawszy byl przypadek jednego chlopaczka pod Warszawa, w “Sprawie dla reportera”, do ktorego samochodu, policjanci z wydzialu do przestepczosci samochodowej, oddali kilkadziesiat strzalow, podejrzewajac o kradziez samochodu i przynaleznosc do siatki przestepcow. potem go zreszta regularnie zastraszajc i probujac mu postawic zarzuty. albo ostatnio Kutno, 3 strzaly i samobojstwo, przesluchiwanego czlowieka… wczesniej w Legionowie, uduszenie dzieciaka, probujacego polknac woreczek marihuany. ile zginelo juz osob w sprawie Olewnika? a ile zginelo, nie tylko w ostatnich latach, ale od czasu teoretycznego zniesienia systemu komunistycznego w Polsce? to jest wlasnie wymiar sprawiedliwosci i policja, w 3RP. zamiast prawa, licza sie “plecy”. wschod, jak w Rosji. UE patrzy i nie reaguje. znaczy to, ze maja w dupie Polske i Polakow. jeszcze w nagrode Tuskowi dali synekure. i co? niedlugo ludzie beda prosili Niemcow na kolanach, aby zaprowadzili w Polsce porzadek, wszelkim kosztem. moze o to w tym wszystkim chodzi.

  0
 4. pablo3 pablo3

  w normalnym kraju, kiedy jakies powolane do tego sluzby, wykrywaja nieprawidlowosci, robi sie wielka afera, a ci na ktorych rzucono powazne podejrzenia, musza szczegolowo wszystko wyjasniac. a w 3RP? “Z kolei na początku tego roku wyszła na jaw treść doniesień CBA, zgodnie z którymi przy prywatyzacji Ciecha miało dojść do korupcji i prania brudnych pieniędzy. Śledztwo dotyczące możliwych nieprawidłowości warszawska prokuratura dopiero rozpoczęła, ale wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk zapewnia, że prywatyzacja przebiegła w sposób absolutnie transparentny”. i wszystko jasne. sprawa zamknieta. Pan Kowalczyk nam to doglebnie wyjasnil, a nawet zapewnil. brawo.
  ale jeszcze lepiej jest z branza budowlana i warszawskim wizerunkiem architektonicznym, dzieki hojnym ofiarodawcom: “Jedno naszemu miliarderowi trzeba przyznać – nie boi się odważnych inwestycji. To on w 2012 roku zamienił podupadły i zaniedbany zabytkowy budynek dawnego Prezydium Rządu PRL w luksusowy biurowiec, znany dziś jako Ufficio Primo. Biznesmen nie żałował pieniędzy i wyłożył na renowację 16 milionów euro – znacznie więcej niż kosztowałoby postawienie nowego gmachu”. tego wlasnie potrzebuje stolica. Bierut moze spoczywac spokojnie. czas na towarzysza Stalina i ogloszenie przetargu na odnowienie Palacu Kultury. wkrotce Dubaj nam pozazdrosci.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217