Bez kategorii
Like

Ekshumacje kolejnych ofiar katastrofy smoleńskiej. Tym razem duchowni

12/11/2012
395 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Ekshumacja jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej rozpoczęła się po godz. 4 nad ranem w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Jednocześnie druga ekshumacja odbywa się na cmentarzu w warszawskich Pyrach.

0


Terenu Świątyni Opatrzności Bożej strzegą żołnierze Żandarmerii Wojskowej, na miejscu widać też policyjne radiowozy. W Świątyni, gdzie znajduje się Panteon Wielkich Polaków, powinni już być prokuratorzy Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, a także przedstawiciele powiatowego inspektora sanitarnego. Okolice Świątyni – która wciąż jest w budowie – są ogrodzone i zamknięte dla osób postronnych.

Żołnierze ŻW strzegą już także okolic cmentarza parafialnego w Pyrach. Na jego teren wjechały wojskowe samochody.

Według nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji medialnych, w poniedziałek ekshumowane są ciała duchownych – kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej ks. Zdzisława Króla oraz ks. prof. Ryszarda Rumianka, rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prokuratura już jednak wcześniej wielokrotnie zapowiadała, że do czasu zakończenia czynności i bez zgody rodzin nie będzie ujawniać szczegółów oraz danych ofiar katastrofy, których one dotyczą.

Powodem przeprowadzanych z inicjatywy prokuratury ekshumacji są wątpliwości dotyczące określenia tożsamości ciał. Wcześniej – od połowy września – prokuratorzy dokonali już czterech innych ekshumacji. – Wątpliwości, że mogło dojść do zamiany ciał, pojawiły się po analizie dokumentacji wytworzonej przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, jak i ekspertyzach wykonywanych przez polskich biegłych – wyjaśniała prokuratura. Precyzowała, że wątpliwości te dotyczą łącznie sześciu ciał.

Więcej: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/410270,ekshumacje-dwoch-kolejnych-ofiar-katastrofy-smolenskiej-tym-razem-duchowni-ks-zdzislaw-krol-kapelan-warszawskiej-rodziny-katynskiej-i-ks-prof-ryszard-rumianek.html

0

Jan Pi

938 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758