Bez kategorii
Like

Chiny i Rosja nie poddadzą się hegemonii USA

20/06/2017
1061 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Chiny i Rosja nie poddadzą się hegemonii USA

Jakikolwiek kraj, który chce się wyłamać porządku światowego narzuconego przez Waszyngton w rzeczywistości wyzywa i neguje hegemonię USA

0


– ocenia Dennis Etler, profesor antropologii Uniwrsytetu Cabrillo w Kalifornii w wywiadzie udzielonym Press TV. Sekretarz Obrony USA.

James Mattis zaalarmował, że Rosja i Chiny wyzywają dominację militarną USA dzięki swojemu postępowi technologicznemu, i że jest to niebezpieczne dla porządku światowego ustanowionego przez Waszyngton.

Mattis udał się 12 czerwca przed Komisję Sił Zbrojnych Kongresu USA i oświadczył – „powrót do walki o władzę przez odradzającą się Rosję i Chiny coraz bardziej pewne siebie, stające się supermocarstwem, stwarza niebezpieczeństwo dla porządku międzynarodowego„. W tym publicznym wystąpieniu Sekretarza Obrony zademonstrowany został „agresywny imperializm USA” – stwierdził Etler. Profesor podaje jako rzecz ewidentną, że „USA uzurpują sobie prawo do podporządkowania każdego kraju, który stara się chronić swoją suwerenność i budować efektywne systemy obronne przeciwko agresywności USA, która postrzegana jest jako zagrożenie„. Elter jest pewny, że: „Mattis jest przekonany, że Rosja i Chiny muszą uznać przewagę militarną USA jeśli chcą mieć pozytywne relacje z hegemonicznymi siłami. Jeśli tego nie zrobią staną się pariasami, którzy muszą zostać złamani” I dalej – „To USA i ich sojusznicy są tymi, którzy nakładają sankcje, embarga, destabilizują całe państwa, finansują rewolucje i interweniują militarnie by zapewnić sobie kontrolę nad światowym porządkiem. To nie Rosja i Chiny tak robią. To USA są tymi, którzy ingerują w sprawy innych narodów na ich terytoriach, nie Rosja i Chiny” – potwierdza amerykański antropolog.

(tłum. SL)

217.218.67.231/Detail/2017/06/14/525288/US-China-Russia-international-order-Dennis-Etler/

—————————————————————

Mój komentarz

Ze słów Sekretarza Obrony USA Mattisa przebija pycha i arogancja, która nie ma chyba równych w historii. Może bliski był jedynie Hitler, śniąc o „Tysiacletniej Rzeszy”, która miała rządzić światem. Pomysł poroniony bo USA i Wielka Brytania, która finansowała dojście Hitlera do władzy i późniejsze zbrojenia, nigdy by na to nie pozwoliły. Amerykański projekt światowej dominacji poszedł o wiele dalej niż marzył Hitler ale nawet ten projekt, zrodzony w głowach psychopatów, już pada.

Jesteśmy świadkami upadku Pax Americana w takim kształcie jaki zaprojektowali potomkowie Trockiego – neokoni czy psychopaci i zbrodniarze wojenni typu Brzeziński czy Kissinger. Rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie, gdzie mimo jawnego wspierania terrorystów, USA straciły już inicjatywę i wpływ na bieg wypadków dobitnie na to wskazuje. Jeśli jeszcze dodać do tego gigantyczny projekt gospodarczy Chin, który obejmie kilkadziesiąt krajów z kilku kontynentów to jest jasne, że imperium amerykańskie jest na równi pochyłej.

Pycha zawsze kroczy przed upadkiem…

0

SpiritoLibero

21 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758