Bez kategorii
Like

Braun: nie doszacowałem ilu trzeba rozstrzelać

27/11/2012
571 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

– Myślę sobie, że mówiąc „co dziesiątego” chyba nie doszacowałem, sądząc po rozmiarach tego, co się teraz rozpętało – powiedział Grzegorz Braun, nawiązując do swojej wypowiedzi o rozstrzeliwaniu dziennikarzy TVN i „Gazety Wyborczej”

0


"Myślę sobie, że mówiąc "co dziesiątego" chyba nie doszacowałem, sądząc po rozmiarach tego, co się teraz rozpętało. Ja jestem państwowcem, fanem państwa polskiego – chciałbym, żeby istniało. Śmiertelnie zagraża państwu bezkarne obnoszenie się z zaprzaństwem i zdradą. Jest to praktyką w obu tych gwiazdach śmierci (…) i w gwieździe śmierci na Czerskiej i w tej drugiej, o której mówiłem" – powiedział.

"Proszę przyjrzeć się tej paradzie sprzedawczyków, która tam występuje jako eksperci" – ciągnął. I jeszcze: "Jeśli zdrada stanu nie tylko nie jest karana, a nawet piętnowana, byt państwa jest zagrożony. Bo jeśli coś się promuje, tym samym stwarza się popyt na zdradę i zaprzaństwo. I z festiwalem takiej postawy mamy teraz do czynienia, zwłaszcza w ciągu 2,5 roku po zamachu smoleńskim. Nie tylko w tamtych centrach propagandy antypolskiej przewinął się szereg takich bezczelnych zdrajców i zaprzańców, którzy najwyraźniej czują się bezkarni".

– Prokuratura wdrożyła postępowanie sprawdzające w kierunku przestępstwa polegającego na wzywaniu do popełnienia zbrodni – oświadczył w poniedziałek rzecznik Prokuratury Generalnej Dariusz Ślepokura. – Prokurator uzyska ewentualne nagrania z tego spotkania, ustali świadków i gdy stwierdzi, że zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, podejmie decyzję o ewentualnym wszczęciu śledztwa. Podstawą postępowania jest art. 255 paragraf 2 Kodeksu karnego: "Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

– Chciałbym, żeby prokuratura stosowała takie same standardy wobec wszystkich – zareagował na te wiadomość Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski, i podał przykład Janusza Palikota, który – jak mówi – wiele razy nawoływał do agresji i wsadzania do więzień bez wyroków.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,12924504,Grzegorz_Braun_podtrzymuje_slowa_o_zabijaniu_redaktorow.html#ixzz2DOrdmVbe
 

0

Jan Pi

938 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758