Globalnie i Lokalnie
Like

Bojkotujmy głosowania do Parlamentu Unii!

02/04/2014
1788 Wyświetlenia
7 Komentarze
5 minut czytania
Bojkotujmy głosowania do Parlamentu Unii!

Najbliższe głosowania mają się odbyć już 25 maja bieżącego roku do Parlamentu Europejskiego.

.

Głosowania, a nie wybory, bo te odbywają się w partiach i innych klikach, poza społeczeństwem i bez jego udziału.

.

Tak było i jest od lat.

0


bojkot wyborów do PE 2014

.

„RZĄDZĄCY SAMI się JUŻ WYBRALI, to NIECH SAMI na SIEBIE GŁOSUJĄ; NAM NIC do TEGO” !!!

*****

.

* BOJKOTUJMY GŁOSOWANIA do PARLAMENTU UNII *

.

Najbliższe głosowania mają się odbyć już 25 maja bieżącego roku do Parlamentu Europejskiego.

.

Głosowania, a nie wybory, bo te odbywają się w partiach i innych klikach, poza społeczeństwem i bez jego udziału.

.

Tak było i jest od lat.

.

Właściwie jedyne wolne wybory w kraju odbyły się w 1947 roku, ale ich wyniki zostały przez ówczesnych rządzących niemal oficjalnie sfałszowane. Znana była wówczas słynna wypowiedź Władysława Gomułki: “nie oddamy władzy za kartę wyborczą“.

.

Następne wyniki kolejnych głosowań były już ustalane z góry, przed “wyborami” – przeważnie określano także ich frekwencje w granicach około 100%.

.

Ponieważ w Polsce od lat nie ma demokracji, wolności i wolnych wyborów, to mądrą, obywatelską i patriotyczną postawą oraz nakazem obywatelskim, będzie odmowa udziału w głosowaniu; nie branie udziału w tej farsie wyborczej –  władze same rządzą, to niech same się wybierają, bez naszego udziału.

.

Wyznaczeni już, czyli desygnowani przez partie do Parlamentu Europejskiego kandydaci i tak wejdą do niego, ale niech to się stanie bez poparcia światłych, rozumnych i przyzwoitych obywateli.

.

Prawi Polacy będą wówczas mieli czyste ręce i sumienia; a to jest ważne dla narodowego morale i oceny przez przyszłe pokolenia. Tym bardziej, że za nieobecność w głosowaniu dziś już nie grożą żadne konsekwencje.

.

A więc obecnie nie trzeba się szmacić i tłumaczyć, że się głosowało tylko w obawie przed represjami władz.

.

Przyzwoici obywatele powinni też docierać i przekonywać najbliższe otoczenie o konieczności zachowania się godnie i honorowo, przyzwoicie i przykładnie, przyjmując postawę i zasadę wzajemności, i tak postąpić, jak rządzący zachowują się wobec społeczeństwa.

.

W ciągu minionych 25 lat stracili zaufanie rządzonych i nie powinni otrzymać nowego kredytu zaufania.

.

Pamiętajmy, że bojkot, absencja wyborcza obywateli, nie pójście do urn wyborczych, to także forma głosowania, ale negatywna, za co obywatelom nie grożą żadne konsekwencje; głosowanie jest tajne.

 .

A więc 25 MAJA spełnijmy SWOJĄ OBYWATELSKĄ i PATRIOTYCZNĄ POWINNOŚĆ, i ZOSTAŃMY w DOMU.

.

RZĄDZĄCY SAMI się JUŻ WYBRALI, to NIECH SAMI na SIEBIE GŁOSUJĄ; NAM NIC DO TEGO !!!

 .

Dr Leszek Skonka

.

1.     Były działacz opozycji demokratycznej, uczestnik Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, współorganizator i współkierujący strajkiem w sierpniu 1980 roku we Wrocławiu.

2.       Członek prezydium w pierwszym składzie  Zarządu Regionu  Dolnośląskiego NSZZ. Organizator i prowadzący pierwsze kursy ( jeszcze w czasie strajku) na temat organizowania i działania związkowego, a następnie w MKZ po zakończeniu strajku, dla działaczy i organizatorów nowych związków.

3.       Sprzeciwiał się wprowadzaniu KOR-u i upolitycznieniu Związku, zrywaniu Umowy Gdańskiej, awanturnictwu politycznemu. Chciał by związek nie wychodził poza swój statut. Za swą postawę oskarżony został publicznie bez jakichkolwiek podstaw o sprzyjanie PZPR, działanie na szkodę Związku, współpracę z SB. Usunięty ze wszystkich funkcji, również ze Związku ”Solidarność”, spotwarzony publicznie, bez prawa do obrony, skazany na karę śmierci cywilnej 19 października 1980 r.

4.       Założyciel i przewodniczący istniejącego od 1988 roku Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce oraz Instytutu Badań Stalinizmu i Patologii Władzy, zbudował w 1989 roku pierwszy w Polsce i na świecie Pomnik Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu. Założyciel w 1990 r. Stronnictwa Sprawiedliwości Społecznej. Wrocław – Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu i Solidarności –

 .

.

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/04/02/jedna-z-obszernej-wersji-agitacji-przeciw-udzialowi-w-glosowaniu-na-kandydatow-postsolidarnosci/

.

.

0

Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758