HYDE PARK
Like

Bezpieczne korzystanie z sieci, czyli o sensowności inwestycji w certyfikat SSL

19/02/2019
954 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Bezpieczne korzystanie z sieci, czyli o sensowności inwestycji w certyfikat SSL

W sieci popularne jest pojęcie „certyfikatu SSL”, który stanowi według firm internetowych podstawę profesjonalnego podejścia do klienta rozumianą przede wszystkim jako solidną jakość oferowanej strony www. Czy rzeczywiście w praktyce tego rodzaju zabezpieczenie jest tak istotne i faktycznie może stanowić stosowną ochronę?

0


Wraz z postępem

Certyfikat SSL jest bardzo istotny przede wszystkim wraz z biegiem czasu, a to wynika w głównej mierze z faktu, że przeglądarki sieciowe wymagają takiego szyfrowania danych, uznając go za zupełny standard. Internet bazuje przecież na podstawie w postaci protokołu http, a zatem Hypertext Transfer Protocol. To niestety nie jest równoznaczne z zapewnieniem użytkownikom maksimum bezpieczeństwa, a wręcz odwrotnie – transmisja danych jest tu otwarta, zatem nie stanowi większej trudności przechwycenie cennych wiadomości przez osoby trzecie. Mając natomiast odpowiednio dobrany wariant certyfikatu SSL nie ma obaw o jakiekolwiek działania hackerskie. Możemy spać spokojnie, że nikt nie podszyje się pod jedną ze stron komunikacji, ani nie wykradnie tajnych informacji.

Łatwo znaleźć

Wystarczy przejrzeć wachlarz usług doświadczonych firm internetowych, aby zauważyć, że oferta uwzględniająca rozmaite certyfikaty SSL jest dzisiaj bardzo popularna. Jedną z marek, która się w nich specjalizuje jest Hekko aktualnie proponująca bardzo rozległy zakres różnorodnych wariantów omawianych zabezpieczeń stron www. Ponadto, firma przygotowała ciekawą promocję, w ramach której można nabyć kolejny certyfikat SSL za jedyne 19 zł! Niezależnie jednak od tego, jakiego rodzaju certyfikaty nas interesują oraz na ofertę której z firm się zdecydujemy, koniecznie przyda się postawić na rekomendowaną markę. W tym celu dobrze byłoby zwrócić szczególną uwagę na komentarze i opinie w sieci, które na pewno są wiarygodnym źródłem informacji odnośnie poszczególnych podmiotów, gdyż dodawane są z reguły anonimowo przez dotychczasowych klientów, którzy mieli styczność z firmą, więc ich zdanie jest jak najbardziej wiarygodne.

0

kampanieonline

215 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758