HYDE PARK
Like

Benefity dla pracowników i ich dzieci – co może zaoferować firma?

23/01/2020
909 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Benefity dla pracowników i ich dzieci – co może zaoferować firma?

Rodzice, którzy pracują zarobkowo, stają przed wieloma wyzwaniami. Pracodawcy coraz częściej decydują się na zaoferowanie im wielu przydatnych udogodnień i benefitów pozapłacowych. Takie działanie w znaczący sposób pomaga podwładnym w pogodzeniu życia prywatnego z zawodowym.

0


Jakie benefity pracodawcy mogą zaproponować pracownikom wychowującym dzieci?

W przeszłości głównymi benefitami dla pracujących rodziców były paczki dla dzieci. Również współcześnie firmy mogą zdecydować się na wręczenie pracownikom różnorodnych wyprawek, czyli tzw. becikowego czy wózkowego. Innym rozwiązaniem jest przyznanie dzieciom podwładnych kart podarunkowych, które pracodawca zasila dowolną kwotą. Tego typu świadczenia można wykupić w firmie Edenred. Są one niezwykle elastyczne, ponieważ dają dużą swobodę wyboru – pracownik sam decyduje, na co przeznaczy otrzymane środki. W przypadku posiadania małych dzieci może wykorzystać je, np. na zakup artykułów dziecięcych lub zabawek. Karta daje również dostęp do zniżek w wielu sklepach, dzięki czemu  jej realna wartość rośnie. Co ważne, taki benefit pozapłacowy przyda się także starszym dzieciom, ponieważ rodzice nastolatków mogą przekazać im kartę do samodzielnego użytkowania.

Ciekawym świadczeniem pracowniczym jest także dofinansowanie kolonii i obozów dla dzieci do 18. roku życia. Stanowi ono duże ułatwienie dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom zajęcie w wakacje, podczas gdy oni sami pracują i nie są w stanie poświęcić im wystarczającej ilości czasu.

Chcąc zadbać o potrzeby młodych rodziców, niektóre firmy oferują im także możliwość skorzystania z tematycznych szkoleń i wykładów. Podczas nich, pracownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat opieki nad dzieckiem. Dzięki temu zyskują nie tylko przydatną wiedzę, lecz także świadomość wsparcia ze strony pracodawcy.

Udogodnienia dla pracujących rodziców

Polityka prorodzinna pracodawców znajduje odzwierciedlenie w wielu udogodnieniach dotyczących warunków pracy. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych rodziców, niektóre przedsiębiorstwa proponują im elastyczny czas pracy lub możliwość pracy zdalnej. Dzięki temu pracownicy mają szansę na osiągnięcie lepszego work-life balance. Firmy mogą też zaoferować dodatkowe dni wolne, np. do wykorzystania w razie awaryjnych sytuacji związanych z koniecznością opieki nad dzieckiem.

Coraz popularniejszą praktyką jest także otwieranie firmowych żłobków i przedszkoli. Taka forma wsparcia dla pracujących rodziców jest nie do przecenienia. Pracownicy, którzy mają świadomość, że ich dziecko jest dosłownie piętro niżej, są o wiele spokojniejsi. Pozytywnie wpływa to na ich koncentrację i pozwala im w pełni skupić się na obowiązkach zawodowych. Oprócz tego takie rozwiązanie przynosi podwładnym sporą oszczędność czasu, ponieważ nie wymaga odwożenia pociechy do placówki zlokalizowanej, np. w innej części miasta.

Czasami firmy wprowadzają też przydatne udogodnienia dla karmiących matek. Najważniejszym z nich jest wydzielenie specjalnego pomieszczenia, w którym pracownice mogą nakarmić swoje dziecko w komfortowych warunkach.

Magdalena Rempalska

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

179 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816