Bez kategorii
Like

Banking Forum w Warszawie

11/10/2012
562 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

17 i 18 października w Warszawie obędzie się IV edycja konferencji Banking Forum. Tematem przewodnim będą regulacje prawne dotyczące sektora bankowego, rozwój rynku płatności bezgotówkowych i wykorzystane w bankowości nowe technologie.

0


 

Podczas IV edycji Banking Forum organizowanego przez MM Conferences Polska, zostaną poruszone kluczowe tematy dotyczące nowych regulacji dla sektora bankowego zarówno na rynkach światowych jak i w Polsce, przyszłości polskiej bankowości, nowoczesnych technologii wykorzystywanych przez rynki finansowe, a także tematy związane z rynkiem płatności.

 

W ramach zagadnień związanych z nowymi regulacjami dla sektora bankowego zaproszeni goście rozmawiać będą m.in. o obciążeniach sektora finansowego, czyli ich wpływie na kondycję polskiego sektora bankowego oraz bankowych reformach strukturalnych i komunikacji pomiędzy regulatorami a rynkiem.

Interesująca zapewne będzie kwesta Rekomendacji T i S, mających duży wpływ na rynek kredytów i kondycję finansową setek tysięcy polskich rodzin. I dlatego, właśnie w kontekście wspomnianych rekomendacji, bankowcy dyskutować będą na temat roli banków w finansowaniu polskiej gospodarki.

 

Skoro już o gospodarce, to także o kryzysie. Podczas jednego z paneli dyskusyjnych, którego tematem będą zmiany w regulacjach dotyczących sektora bankowego na rynkach światowych, paneliści spróbują odpowiedzieć na pytania m.in. o to jak zapobiegać przyszłym kryzysom i jak poprawić płynność banków?

 

IV Banking Forum gościć będzie również przedstawicieli dwóch chińskich banków, które pojawiły się w tym roku na polskim rynku. O Bank of China opowie jego dyrektor zarządzający Wenbo Hou, a o Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), szef zespołu Przygotowawczego – Xiaobo Li.

 

 

Nowe technologie obecne będą zarówno w dyskusjach związanych z rynkiem płatniczym (przedstawiciel Infovide Matrix wspomni m.in. o anonimowych usługach finansowych) jak i bezpieczeństwem banków, transakcji i danych. Wojciech Woszczynowski, szef Pionu Rozwiązań Bezpieczeństwa IT w Hitachi Europe zaprezentuje rozwiązania wykorzystujące biometrię na polskim rynku, a Michael Gorgi, CEO MIG International przedstawi Case Study biometrii dla sektora bankowego na przykładzie tureckim.

 

Tematyka związana z rynkiem płatniczym królować będzie w drugim dniu konferencji. Tu do głosu doją zarówno przedstawiciele organizacji płatniczych (Małgorzata O`Shaughnessy, szefowa Visa Europ i Sebastian Krzyk, szef MasterCard Europ oddział w Polsce), regulatorów (Javier Santamaria, przewodniczący Europejskiej Rady ds. Płatności), banków i firm technologicznych.

 

Nad konferencją czuwa powołana w styczniu ubiegłego roku Rada Programowa, która skupia prezesów największych polskich banków oraz firm z sektora finansowego. Szefem Rady jest Mariusz Grendowicz, były prezes BRE Banku, a w jej skład wchodzą m.in. Małgorzata Zalewska, członek zarządu Narodowego Banku Polskiego, Mikołaj Dowgielewicz, wicegubernator Banku Rozwoju Rady Europy i Ryszard Petru, partner PricewaterhouseCoopers. 

 

 

 

W konferencji wezmą udział również goście, reprezentujący zagraniczne rynki finansowe. Wśród nich m.in.

·        prof. Roman Frydman, redaktor i dyrektor Project Syndicate, profesor ekonomii New York Unversity,

·        Andrew Proctor, Global Head of Government & Regulatory Affairs, Deutsche Bank,

·        Zuzanna Silberova, wiceprzewodnicząca Departamentu Nadzoru Czeskiego Banku Narodowego,

·        Guntram Wolff, wicedyrektor Bruegel Brussel-based think-thank,

·        Jean Allix, Komisja Europejska,

·        Maria Chiara Malagutti, Starszy Doradca Banku Światowego,

·        Javier Santamaria, przewodniczący Europejskiej Rady ds. Płatności

·        Li Xiaobo, szef bank ICBC,

·        Wenbo Hou, szef banku Bank od China,

·        Harry Newman, Head of Market Initiatives, EMEA, S.W.I.F.T.

 

Swój udział w dyskusji potwierdziło również ponad 70 znaczących prelegentów z Polski, m.in.:

·        Andrzej Klesyk, prezes PZU SA,

·        Wojciech Kwaśniak, wiceprzewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego,

·        Piotr Czarnecki, prezes Raiffeisen Bank Polska,

·        Mateusz Morawiecki, prezes BZ WBK,

·        Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska,

·        Jacek Obłękowski, wiceprezes PKO BP,

·        Wojciech Wiewiórowski, Generalny Inspektor Danych Osobowych, Uniwersytet Gdański

 

 

IV edycja konferencji Banking Forum odbędzie się w dniach 17 i 18 października 2012r. w hotelu Westin w Warszawie. Organizatorem konferencji jest MM Conferences Polska, a Nowy Ekran jest jej patronem medialnym.

 

 

Partnery i patroni IV Banking Forum

 

 

0

Va Banque

Wiadomości z banków i o bankach, dla klientów i pracowników, entuzjastów i sceptyków. Ubezpieczenia od A do Z. Gospodarka, finanse i giełda.

324 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758