POLSKA
Like

Antysemityzm: kolejny polityczny gadżet

10/02/2018
1030 Wyświetlenia
0 Komentarze
10 minut czytania
Antysemityzm: kolejny polityczny gadżet

Polskojęzyczny Onet od 2015 roku przedstawia swoją wizję świata. Tym razem o szerzący się w sieci antysemityzm obwinia ultraprawicę i terrorystów.

0


Onet, 8 lutego 2018 r.:

 

Jak pokazują najnowsze analizy, nielegalne treści i terrorystyczna propaganda wciąż rozpowszechniane są w internecie na terenie Unii Europejskiej – tyle że nie na stronach mainstreamowych, pisze Joanna Plucinska z POLITICO.

 

* Terroryści i sympatycy ultraprawicy gromadzą się wokół niszowych stron, gdzie niezgodne z prawem treści głoszone są bez przeszkód

* Komisja Europejska jest bezradna, ponieważ bazuje na dobrowolnej współpracy administratorów stron i nie ma możliwości zmuszenia ich do usuwania nielegalnych treści

* Hejtstop, Polska organizacja zwalczająca mowę nienawiści w sieci, odnotowała ostatnio znaczący wzrost pojawiania się treści antysemickich on-line

 

 

Twitter, Google i Facebook dostosowują się do unijnych reguł i same nadzorują swoje strony, żeby reagować na nielegalne treści, takie jak mowa nienawiści i propaganda terrorystyczna.

 

Jednak – jak ostrzegają eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa i aktywiści walczący z ekstremizmem w sieci – w miarę, jak zwiększa się kontrola stron i portali internetowych głównego nurtu, terroryści i sympatycy ultraprawicy gromadzą się wokół innych, niszowych stron, gdzie niezgodne z prawem treści głoszone są bez przeszkód.

 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/unia-nie-radzi-sobie-z-mowa-nienawisci-ktora-szerzy-sie-bezkarnie-w-sieci/h4fel7v

 

 

Zastanawiam się, kto wg POLITICO wchodzi w skład tej „ultraprawicy”?

 

Może ci ostatnio pokazani w TVN, którzy głęboko ukryci w lasach jedli tort ze swastyką z wafelków kupionych w niemieckim Lidlu?

 

A może kibice prezentujący na meczach  prawdziwą historię Polski?

 

 

Tymczasem zawężenie antysyjonizmu do terrorystów i „ultraprawicy” jest tak samo prawdziwe, jak stwierdzenie, że Tomasz Lis jest polskim obiektywnym dziennikarzem.

 

POLITICO i razem z nim Onet chowają głowę w piasek licząc na to, ze przynajmniej w Polsce ktoś jeszcze uwierzy w ich fantazje.

 

Merkel, a razem z nią opanowana przez marcową lewicę Unia Europejska doprowadziła do tego, że nagle przybyło kilka milionów prawdziwych antysemitów… semickiego co prawda pochodzenia.

 

I to nie werbalnych, jak stara europejska „ultraprawica” ale takich, którzy dążą do fizycznej likwidacji Żydów.

 

Oczywiście w tym miejscu narażam się różnego rodzaju lewackim organizacjom w rodzaju tej utworzonej przez niepoczytalnego Gawła itp.

 

Ale…  Amicus Plato, sed magis amica veritas.

 

POLITICO i inne lewicowe media próbują przemilczeć wypowiedzi antysemickie obecne w drugim militarnie kraju NATO – Turcji.

 

Tak, tej Turcji, której obywatele od dziesiątków lat wrośli w krajobraz nie tylko Niemiec, ale i… Polski.

 

No bo kto z nas nie zna smaku kebabu?

 

Tej Turcji, która przynajmniej w centrum Stambułu jest nie do odróżnienia od bogatego kraju Unii Europejskiej.

 

Kraju, który skutecznie potrafi przeciwstawić się Rosji, bo nie ogranicza się do nieskutecznych deklaracji, nie robiących wrażenia na aktualnych władcach Kremla.

 

Grudniowa decyzja prezydenta Trumpa uznająca Jerozolimę za stolicę Izraela spotkała się z potępieniem muzułmanów na całym świecie.

 

Trudno jednak odnaleźć tak mocną wypowiedź, jak prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana:

.

Ci, którzy dzisiaj myślą, że są właścicielami Jerozolimy, jutro nie będą nawet w stanie znaleźć drzew, żeby się za nimi schować.

 

 

 

Erdoğan nawiązał do hadisu o Sądzie Ostatecznym:

 

Abu Huraira relacjonował, że Posłaniec Allaha (sall Allaahua layhiwa sallam) powiedział: Ostatnia godzina nie nadejdzie, dopóki muzułmanie nie będą walczyć przeciwko Żydom i muzułmanie będą ich zabijali, aż Żydzi schowają się za kamieniem albo drzewem, a kamień albo drzewo powiedzą: muzułmaninie czyli sługo Allaha, za mną jest Żyd; przyjdź i zabij go; ale drzewo kolcowoju tego nie powie, bo to jest drzewo Żydów.

 

 

To jednak wystarczyło, by turecki Twitter zapełnił się wypowiedziami, które w Polsce są jeszcze długo nie do pomyślenia nawet:

* „Mam nadzieję, że to będzie dla nas powód do wojny. Rozleję krew Żydów”.

.

* „[Z każdym] zmasakrowanym Żydem świat będzie bardziej zrelaksowany i będzie mówił 'Pozbyłem się tego plugastwa'”.

.

* „Ummah [islamska społeczność] jest gotowa na intifadę. Mogę eksterminować Żydów”.

.

* „Ogłoszenie Jerozolimy stolicą [Izraela] oznacza początek nowej wojny na Bliskim Wschodzie. Nie boimy się wojny. Gdzie pochowamy miliony żydowskich ciał? Dotknięcie Jerozolimy oznacza koniec Żydów”.

.

* „Żyd jest tchórzem. Nie potrafi walczyć. Ufa pieniądzom i najmuje żołnierzy. Ale tym, co potrzebujemy, jest jedność i utrzymanie”.

.

* „By Jerozolima należała do muzułmanów, ani jeden Żyd nie powinien pozostać żywy w ziemiach palestyńskich. To jest albo zwycięstwo, albo zwycięstwo”.

.

* „O Allahu! Nie zabieraj mojej duszy zanim dasz mi przywilej pójścia na dżihad przeciwko izraelskim żydowskim psom”.

.

* „Jedną tylko rzecz można powiedzieć o Żydach: nigdy nie było bardziej tchórzliwego, niegodziwego i chłopskiego narodu jak ten. Zwycięstwo z pewnością będzie nasze”.

 

Jak informuje Uzay Bulut (pochodząca z Ankary dziennikarka):

 

Niektórzy użytkownicy Twittera chwalili Hitlera za zabijanie Żydów, podczas gdy inni potępiali go za to, że nie dokończył roboty. Byli tacy, którzy proponowali prześladowanie tureckich Żydów. Dając tag do tureckiego ministra spraw wewnętrznych, Süleymana Soylu, jeden użytkownik tweetował:

 

Synagogi, izraelski konsulat i Żydzi… Jeśli spalimy, zniszczymy i zabijemy to wszystko, czy będziemy teraz uznani za przestępców?

 

Wśród innych tweetów w tym samym duchu były:

* „Zamknijcie wszystkie synagogi w Turcji. Albo aresztujcie, albo deportujcie wszystkich obywateli żydowskich. Zamknijcie wszystkie drogi wodne do Izraela. Wtedy wykitują automatycznie”.

* „A gdybyśmy zamknęli wszystkie synagogi i kościoły? I otworzyli Hagia Sophia [chrześcijańska bazylika w Stambule] dla [muzułmańskich] modlitw?”

* „Zamknąć wszystkie synagogi w Stambule. Są granice tolerancji. Jerozolima jest stolicą muzułmańskich wiernych”.

.

https://pl.gatestoneinstitute.org/11858/turecki-twitter-eksploduje-ludobojcza-nienawiscia

 

 

Tymczasem wg Przedsiębiorstwa Holokaust i jego medialnych agend Polacy, pośród których tzw. szmalcowników statystycznie było mniej, niż dzisiaj w Polsce jest Świadków Jehowy, są największymi antysemitami świata!

 

I pewnie z tego powodu na okupowanych ziemiach polskich Niemcy, rządzeni wtedy przez demokratycznie wybranego kanclerza Adolfa Hitlera, wprowadzili karę śmierci dla Polaków pomagających Żydom?

 

Przecież posługując się logiką  dzisiejszych „ofiar Holocaustu” niemiecka władza okupacyjna powinna  ustanowić specjalny order dla Polaków za wzorową współpracę w likwidowaniu Żydów.

 

Tymczasem taki order był przewidziany dla… samych Żydów!

 

 

Zamieszanie polityczne wywołane jest nie tylko zbliżającymi się wyborami w Izraelu.

 

Coraz wyraźniej widać, że za wszystkim kryje się niewyobrażalna kasa.

 

Posądzenie o antysemityzm pełni jedynie rolę straszaka, czegoś w rodzaju medialnego biczowania., mającego wymusić określone zachowanie.

 

Jednak nadużywanie go w stosunku do nieuległych żądaniom Przedsiębiorstwa H. krajów i jednoczesne milczenie wobec aktów prawdziwie zoologicznego antysemityzmu sprowadza go do roli propagandowego gadżetu.

 

A z tym prócz Niemców mało kto się już liczy.

 

Ale i tam, z uwagi na wyjątkowo dużą ilość tzw. uchodźców za kilka lat może okazać się, że posądzenie o antysemityzm nobilituje, a nie oznacza końca kariery politycznej delikwenta.

 

 

 

Az s vos ir gevalt, Georges Dandin.*

 

 

 

 

9.02 2018

 

 

 

_____________________________________

 

* Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało (jidysz)

 

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758