POLSKA
Like

ADMINISTRATOR WIKIPEDII  ARANILFERAXA (AramilFeraxa).  POLITYK? POLITYKIER? POLITRUK?  

29/09/2023
49 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

WIKI

0


 

ADMINISTRATOR WIKIPEDII  ARANILFERAXA (AramilFeraxa).

 POLITYK? POLITYKIER? POLITRUK?

 

EDYCJE WIKIPEDII ZABLOKOWANE PRZEZ ADMINISTRATORÓW

GRZEGORZA KOPACZEWSKIEGO, MARCINA URBAŃCA – STOWARZYSZENIU ŻYDÓW KOMBATANTÓW I POSZKODOWANYCH W II WOJNIE ŚWIATOWEJ.

 

OKUPACYJNI NIEMCY WUESZALI W MIASTACH POLSKICH AFISZE – ŻYDZI WSZY.

 

 

WIKIPEDIA UZASADNIA DLACZEGO JEJ ADMINISTRATOR MOŻE NAZYWAĆ BEZ PRZESZKÓDM KAŻDEGO AUTORA – AUTORÓW WIKIPEDII  – WANDALAMI.

 

Tak też czyni na cozień admin Wikipedii  AramilFeraxa, kryjąc swoje nazwisko, przed ewentualnym powództwem sądowym.

 

WANDALIZM WANDALE – GRABIEŻCY CUDZEWGO MIENIA

GERMAŃSKIE PLEMIĘ – WANDALE.

 

Wandalizm jako przestępstwo albo wykroczenie jest przedmiotem zainteresowania prawa karnego i wykroczeń, a jako masowe zachowanie patologiczne – kryminologii i psychologii społecznej.

 

Wandalizm – umyślne niszczenie bez wyraźnego powodu cudzego mienia, zwłaszcza publicznego. Termin etymologicznie wywodzi się od nazwy germańskiego plemienia – Wandalów, którym przypisywano barbarzyńskie zniszczenie zdobytego Rzymu (w rzeczywistości nie zniszczyli oni miasta, a dokonali grabieży).

 

W tym pejoratywnym znaczeniu, po raz pierwszy słowo wandalizm użyte zostało w XVIII-wiecznej Francji.

 

OKUPACYJNI NIEMCY WUESZALI W MIASTACH POLSKICH AFISZE – ŻYDZI WSZY

 

Niektóre wandalizmy mają podłoże kulturowe lub polityczne: np. identyfikacyjna grafika ścienna, której formą jest graffiti, może np. stanowić oznaczenie terytorium, do którego pewna grupa (np. gang młodzieżowy albo szalikowcy) rości sobie prawa.  

Zachowanie kwalifikowane jest jako wandalizm w zależności od intencji autora.

 

Wandalizm z reguły przynosi wymierne szkody, a z racji masowego występowania szkody te bywają znaczne i powodują ubożenie firm i społeczeństw.

 

Definicja wandalizmu ma nieostry charakter zniszczenia własności publicznej przez tłum pseudokibiców piłkarskich, może być traktowana inaczej niż wybicie szyby w szkole przez uczniów; graffiti może być uznane za wandalizm lub sztukę w zależności od oceniającego.

 

Pewne czyny mogą być społecznie sankcjonowane, np. niszczenie maszyn przez buddystów w XIX-wiecznej Anglii, zniszczenia dokonane w toku rewolucji i powstań, działań wojennych, niszczenie obrazów przez ikonoklastów, zniszczenie posągów Buddy przez Talibów.

 

Prawie zawsze efekt takiego postępowania nie jest trwały i po pewnym czasie pojawiają się czynniki dążące do przywrócenia stanu poprzedniego, co nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza w przypadku zabytków.

 

Ze względu na motywy i cel można wyróżnić następujące typy wandalizmu:

 

 – zaborczy (acquisitive) – niszczenie w celu uzyskania korzyści majątkowej, np. okradanie automatów z monet, instalacji z miedzianych kabli (np. sieci trakcyjnych), kradzież papieru z toalet przenośnych itp..

   

– taktyczny (tactical) – zwracający uwagę na czyjeś postulaty, np. zniszczenie stołówki przez zbuntowanych więźniów, zniszczenie szyby przez bezdomnego w celu spędzenia zimy w areszcie, zepsucie lampy, aby w ciemności móc dokonać włamania;

   

– ideologiczny (ideological) – protest o charakterze politycznym, np. namalowanie antyrządowych haseł na murach;

   

– mściwy (vindictive) – mający na celu rewanż za domniemaną krzywdę, np. zniszczenie przedmiotu należącego do nasyłającego policję sąsiada, zniszczenie mienia szkolnego przez niesprawiedliwie – w swoim mniemaniu – ukaranych uczniów;

  

– zabawowy (play) – niszczenie dla zabawy (dominującym motywem jest nuda), np. kto zbije najwięcej lamp ulicznych, przewróci najwięcej toalet publicznych, wszelkiego rodzaju napisy (np. tagi);

   

– złośliwy (malicious) – wyrażenie złości i frustracji, np. demolowanie mienia przez kibiców po przegranym meczu, niszczenie narzędzi przez zdenerwowanych robotników;

   

– religijny (religious) – niszczenie obcych miejsc kultu oraz przedmiotów kultu, będący jednym z przejawów fanatyzmu.

 

WIKIPEDIA – UZASADNIENIE WANDALIZMU AUTORÓW PRZEZ

ADMINISTRATORÓW

 

Administrator AramilFeraxa jest z nami od niecałego roku, a dokładniej od 25 listopada 2020 r., na koncie ma na chwilę obecną nieco ponad 7 tys. nieusuniętych edycji (w tym ponad 3,5 tys. w przestrzeni głównej). Jest aktywnym ozetowcem, stale obecnym na PdA, a do tego członkiem komitetu powitalnego i przewodnikiem nowicjuszy.

 

ZEZWOLENIE WIKIPEDII  NA SKUTECZNIEJSZĄ WALKĘ Z WANDALAMI

 

Uprawnienia administratora pozwolą mu na skuteczniejszą walkę z WANDALAMI i pomoc nowicjuszom.

 

Poza tym niezbędny jest stały dopływ świeżej krwi do grona administratorów, a w najbliższym czasie kilku z nich może utracić uprawnienia z powodu nieaktywności.

 

POTWIERDZENIE  ARANILFERAXA (AramilFeraxa)

 

Dziękuję bardzo za zgłoszenie, jestem ogromnie zaszczycony i jednocześnie wyrażam zgodę na kandydowanie. Uprawnienia bardzo przydałyby mi się do kliku rzeczy: przede wszystkim do walki z WANDALAMI  podczas patrolowania OZ, ponieważ samodzielna reakcja jest o wiele szybsza; druga kwestia to rozwiązywanie zgłoszeń na PdA, co też chciałbym robić, a także kasowanie EK’ów czy poprawa drobnych błędów na SG, które czasami zauważam.

 

Myślę jednak, że jeżeli byłaby potrzeba to zaglądałbym również np. do Poczekalni, czy na PUR, gdzie czasami zdarza się, że kandydatury wiszą dniami. Jednocześnie zapewniam, że na pewno nie zdarzy się, abym nie postarał się pomóc w innej kwestii niż te przedstawione tutaj.

 

Mam również nadzieję, że mój staż nie będzie wielkim problemem, bo z każdym dniem jest on co raz dłuższy 😉 Proszę o popatrzenie przez pryzmat „Wybacz i zapomnij” na wszelkie moje błędy, potyczki i niedopatrzenia oraz wszelkie drobne sprzeczki, za które z całego serca przepraszam, bo errare humanum est.

 

A teraz niech się dzieje!

 

Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 17:14, 2 lis 2021 (CET).

 

 

 

0

Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1343 publikacje
7 komentarze
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758