Bez kategorii
Like

Aby mógł żyć musi walczyć!

02/12/2012
621 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Dominik Młynkowiak cierpi na nowotwór złośliwy ma 10 lat

0


Dominik od października 2009 roku walczy z nowotworem złośliwym- Neuroblastomą.
Na pierwszy rzut oka Dominik wygląda zdrowo. Jak każdy chłopiec w jego wieku ma wiele pasji i marzeń. Jest wiernym fanem Lecha Poznań.Pomimo młodego wieku wiele już przeszedł w swoim życiu.Jest po dwóch ciężkich operacjach, trepanacji czaszki, usunięciu guza śródpiersia, chemioterapii, radioterapii i autoprzeszczepie szpiku kostnego.

Lekarze nie dawali mu wielkich szans na przeżycie,Dominik dzielnie walczy z chorobą, w czym wspierają go rodzice i przyjaciele. Ma już za sobą dwie poważne operacje.Wszystko zaczęło się zupełnie przypadkowo – mówi Małgorzata Młynkowiak, mama Dominika. – Syna zaczęły boleć stawy kolanowe. Pomyśleliśmy, że to pewnie dlatego, że szybko rośnie. Uspokoiła nas diagnoza, że to młodzieńcze zapalenie stawów.Dominik dostał leki i bóle ustały. Później jednak zaczęła go boleć głowa, przestał widzieć. Po dokładnych badaniach okazało się, że to nowotwór złośliwy – Neuroblastroma z licznymi przerzutami do kości, szpiku, węzłów i opon mózgowych.Ma bardzo obniżoną odporność jest podatny na infekcje, wymaga sterylnych warunków, pielęgnacji, odpowiedniej diety i drogich leków. Jest pod stałą opieką Kliniki Onkologii Dziecięcej w Poznaniu wymaga intensywnego leczenia. Z tego powodu ma nauczanie indywidualne.Ze względu na konieczność stałej opieki nad synem mama Dominika nie może podjąć pracy. Jedynym żywicielem czteroosobowej rodziny jest tata Dominika.

W marcu tego roku wykryto ponowną wznowę choroby.Tym razem nowotwór zaatakował chłopca z zdwojową siłą.Dostaje chemię,która wycisza,,potwora" i przygotowuje go do bardzo silnego leczenia!
Jedyną szansą na uratowanie Dominika jest przeszczep szpiku kostnego.Trwają poszukiwania dawcy.
Była nadzieja i była radość jest dawca z Niemiec.
Nagle dawca się wycofał:(

 

Dominik, znów jest na oddziale onkologii i znów przyjmuje chemię.Dopóki nie dojdzie do przeszczepu.Lekarze wznowili poszukiwania dawcy dla Dominika.Ostatnie badanie wykazały zmiany w miednicy!
Rodzice  podkreślają że mają siłę aby walczyć dalej o synka!

Tym razem Dominik ma dawcę szpiku z Belgii,przeszczep zaplanowany jest na 19 grudnia 2012

 

Wierzymy,że zaangażowanie ludzi dobrej woli przyczyni się do pozytywnego zakończenia,że dzięki Wam Dominik będzie mógł dochodzić do zdrowia.
Pomóż uratować Dominika,liczy się każdy grosz i każda minuta!

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.Chłopiec jest podopiecznym fundacji ,,Zdążyć z pomocą", w której ma założone subkonto, na które można przekazywać darowiznę oraz 1 % podatku


Fundacja Dzieciom ,,Zdążyć z Pomocą"

Bank BPH S.A.oddział Warszawa
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem:
10601 – Młynkowiak Dominik – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekazanie  1% podatku
Nr.KRS.0000037904
Z dopiskiem: 10601 MŁYNKOWIAK DOMINIK
 

                        
 

 


 

 

żródło:pomoc-dla-dominika.bloog.pl/

0

Hania Cieślak

171 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758