Bez kategorii
Like

ABW: Brunon K. chciał zabić Monikę Olejnik

28/11/2012
581 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Oprócz zamachu na Sejm terrorysta Brunon K. planował zabić dwie znane osoby: Hannę Gronkiewicz-Waltz i Monikę Olejnik. Tak twierdzi „Gazeta Wyborcza”, która powołuje się na swych informatorów ze speckomisji.

0


Atak na te dwie znane osoby wzmocniłby efekt chaosu w kraju, do jakiego Brunon K. chciał doprowadzić. W innym planie przewidywał przeprowadzić te akcje w różnym czasie – mówi źródło "GW".
 

Informacje o tym dziennik potwierdził u kilku osób, które brały udział w nadzwyczajnym posiedzeniu komisji ds. służb specjalnych. Odbyło się ono w ubiegły czwartek.

Posiedzenia komisji są zamknięte. Posłów zaproszono do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Otrzymali tajną informację od szefa ABW gen. Krzysztofa Bondaryka i jego funkcjonariuszy.

Po spotkaniu wszyscy – od prawa do lewa, jak twierdzi "GW"– mówili, że rozmowa rozwiała ich wątpliwości, czy Brunon K. stanowił rzeczywiste zagrożenie.

45-letni pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Brunon K. został zatrzymany 9 listopada. Postawiono mu zarzut przygotowywania zamachu bombowego w budynku Sejmu na konstytucyjne organy RP (m.in. na prezydenta, premiera i rząd).

Według prokuratury zamierzał zdetonować w pobliżu Sejmu 4 tony materiałów wybuchowych umieszczonych w samochodzie. Do eksplozji miało dojść podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów – w trakcie rozpatrywania w Sejmie projektu budżetu. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej: wiadomosci.onet.pl/kraj/brunon-k-chcial-zabic-hanne-gronkiewicz-waltz-i-mo,1,5316840,wiadomosc.html

0

Jan Pi

938 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758