WARTOŚCI
Like

A Żydzi fizyczni wykupują Żydów duchowych !!!

24/01/2013
680 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

Po dojściu do wniosku , że obecnie większość Polaków łączy swoją dolę i niedolę z pozycją
Watykanu w światowym układzie władzy , myślałem , że niewiele już czeka na mnie niespodzianek
w myśleniu moich Rodaków . Chyba jestem zbytnim optymistą .

0


 

Lansowany przez media masowe katolik polskojęzyczny,Tomasz P.Terlikowski , na portalu fronda.pl , rozszerza spektrum uzależnień naszych umysłów. Po Moskwie , Berlinie , Brukseli  do władców polskich dusz dołączył Tel Aviv .

„…..Dzień Judaizmu to dobry moment, by uświadomić sobie, że jako chrześcijanie jesteśmy i musimy być Żydami (w wymiarze najważniejszym, bo duchowym). Zostaliśmy bowiem wszczepieni w Izrael, który pozostaje narodem nie tylko wybranym, ale wręcz stworzonym przez Boga.Dla wierzącego chrześcijanina nie ma i nie może być wątpliwości, że jest on w duchowym wymiarze Żydem. I aby mieć tego świadomość wcale nie trzeba było Soboru Watykańskiego II, bo w podobnym duchu wypowiadał się także (choćby) Pius XI. (…) Wiara Abrahama, Mojżesza, ale także Dawida jest naszą wiarą. I choć różnimy się w wielu kwestiach (powiedzmy otwarcie także absolutnie fundamentalnych) z Żydami wyznawcami judaizmu, to dzielimy z nimi fundamentalne przekonanie, że nasz Bóg jest Bogiem Izraela, a naszą wobec Niego postawą jest wierność i oddanie. I wysławianie Jego Imienia…”

źródło:http://www.fronda.pl/a/terlikowski-ja-jako-zyd-duchowy,25468.html

A co na to fizyczni Żydzi? 

Czy swoje władztwo nad duszami Polaków sprowadzają do wspólnych modlitw pod Ścianą Płaczu lub w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu? 

Poniżej ciekawa wypowiedź prominentnego przedstawiciela fizycznych Żydów ;

www.youtube.com/watch:   Prezydent Izraela- Wykupujemy Polskę ….

                   http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mGw8mKIZaKg

Często czytam głosy polskojęzycznych rzymskich katolików narzekających , że zmniejsza się własność do nich należąca . A czyż nie jest  to trywialna  konsekwencja faktu , że ich duszami władają inne ośrodki ideologiczno -polityczne ?

 Panowie i Panie , gdy mówicie A , to popatrzcie jak brzmi B,C …

Bardziej dalekowzroczni  niech przyjrzą  się  jak wygląda Z .

Widok nie jest zbyt przyjemny …

Oj czynsze wysokie , wysokie , a i na chleb często nie starcza …

Przy okazji proponuję  , aby chrześcijanie sprawdzili , czy ich władcy ,

„…w wymiarze najważniejszym, bo duchowym…” , nie sprawią im niespodzianek korzystając  z historycznych mądrości swoich zwierzchników religijnych /za http://bialczynski.wordpress.com/2013/01/21/pojednanie-polska-rosja-150-rocznica-powstania-styczniowego-1863-roku/#comments/ :

Listy toledańskie

W roku 1492 – w którym Kolumb odkrył Amerykę – zostali Żydzi wypędzeni z Hiszpanii ( a także z Księstwa Meklemburskiego). Jak tylko się zasiedlili w Portugalii, zostali ponownie w roku 1497 wydaleni z kraju.

W Prowansji żyło pod koniec 15-tego wieku stosunkowo wiele Żydów, którzy poza tym stali gospodarczo względnie dobrze. Karol IV z Anjou zapisał Prowansję Ludwikowi XI, która przeszła w 1487 roku do Francji. Karol VIII – syn Ludwika XI – wydał edykt, który postawił wszystkim Żydom osiadłym w królestwie przed wyborem, albo się ochrzcić albo opuścić kraj.

Przywódcy gmin żydowskich w Prowansji byli niezdecydowani, jak się powinni zachować i zwrócili się w tej sytuacji do najwyższej instancji światowego kachału żydowskiego, który w owym czasie znajdował się w Konstantynopolu (właściwie w Stambule pod panowaniem Turków). Tłumaczenie tego zapytania brzmi:

Szanowni Żydzi,

bądźcie pozdrowieni i przekonani o naszym oddaniu!

Donosimy Wam, że król Francji, który z kolei stał się też władcą Prowansji, przez publiczne wezwanie postawił nas przed wyborem, albo przejść na chrześcijaństwo albo opuścić ten kraj. Mieszkańcy Arl, Aix i Marsylii chcą sobie przywłaszczyć naszą własność, zagrażają naszemu życiu, niszczą nasze świątynie i są źródłem naszych zmartwień. My nie wiemy właściwie, co należy nam uczynić, aby postąpić zgodnie z duchem prawa mojżeszowego. Dlatego zwracamy się do Waszych Mądrości z prośbą, aby nam rozkazały, co nam czynić należy. Chamorra, rabin Żydów w Arles, 13 Szewat 1489.

Odpowiedź z Konstantynopola miała miejsce dziesięć miesięcy później i książę żydowski odpowiedział po hiszpańsku – w tłumaczeniu – jak następuje:

Umiłowani Bracia w Mojżeszu!

Otrzymaliśmy Wasz list, w którym Wy nam donosicie o niepokojach i niepowodzeniach, jakie Wy musicie znosić. Ta wiadomość martwi nas w takim samym stopniu jak Was. Wielka Rada Satrapów i rabini dają Wam więc następujące polecenia:

Donosicie, że król Francji chce Was zmusić, do przejścia na chrześcijaństwo: przejdźcie, bo nie macie wyboru, ale zachowajcie prawo Mojżeszowe w Waszym sercu !

Donosicie, zmusza się Was, abyście zrezygnowali z Waszej własności: wyuczcie Wasze dzieci na handlarzy, żeby one stopniowo obrabowały chrześcijan z tego co mają !

Donosicie, zagraża się Waszemu życiu: uczyńcie Wasze dzieci lekarzami i aptekarzami, żeby ci pozbawili życia chrześcijan.

Donosicie, niszczone są Wasze świątynie: zadbajcie o to, że Wasze dzieci staną się biskupami i duchownymi, żeby ci zniszczyli kościoły chrześcijańskie !

Donosicie też o innych uciążliwościach: uczyńcie Wasze dzieci adwokatami i notariuszami; niech mieszają się do spraw państwowych, aby w końcu zmusić chrześcijan pod Wasze jarzmo, abyście opanowali świat i mogli się zemścić na chrześcijanach ! Postępujcie zgodnie z tym rozkazem, który my niniejszym wydajemy; doświadczenie nauczy Was, że pomimo cierpienia przez Was ucisku musicie w końcu osiągnąć władzę!

Ussus FF. Książę Żydów z Konstantynopolu dnia 21 Kislew 1489 1)….”


 Relacje Żydów duchowych z Żydami fizycznymi prawdopodobnie dostarczą nam jeszcze niejednej intelektualnej niespodzianki .I nie muszą być źródłem radości ….

0

 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758