Bez kategorii
Like

640 więźniów zaszyło sobie usta, 3000 podjęło strajk głodowy

26/01/2012
419 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

W Kirgistanie 640 więźniów zaszyło sobie usta w proteście przeciwko warunkom ich przetrzymywania, a ponad 3 tysiące przystąpiło do strajku głodowego – poinformował w środę rzecznik praw człowieka Tursunbek Akun na konferencji prasowej w Biszkeku.

0 

– Ponad 3 tysiące więźniów prowadzi strajk głodowy, spośród nich 640 zaszyło sobie usta. Skarżą się, że są maltretowani przez strażników więziennych, i że ich prawa są łamane. Żądają lepszych warunków materialnych – powiedział Akun.

 

Z kolei władze kirgiskie twierdzą, że działania więźniów są zorganizowane przez grupę przestępczą. Według służby więziennictwa (GSIN) jest to rewolta, która rozpoczęła się po śmierci w więzieniu jednego z szefów środowiska kryminalistów.

– Inicjatorzy tego ruchu to w istocie przywódcy świata przestępczego – oznajmiła GSIN.

 

Przedstawiciele służby penitencjarnej ogłosili też w ostatnich dniach, że strażnicy więzienni skonfiskowali podczas kontroli narkotyki i broń.

 

Associated Press odnotowuje, że więzienia w Kirgistanie – byłej republice radzieckiej, na której terenie znajduje się amerykańska baza lotnicza, mająca kluczowe znaczenie dla operacji w pobliskim Afganistanie – cieszą się złą sławą. Są bardzo zatłoczone, a wśród więźniów szerzą się

choroby.

 

PAP, AP, mad

 

0

Va Banque

Wiadomości z banków i o bankach, dla klientów i pracowników, entuzjastów i sceptyków. Ubezpieczenia od A do Z. Gospodarka, finanse i giełda.

324 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758