NEWS
Like

ZZR KORONA : Oczekujemy dialogu merytorycznego a nie pozorowanego

12/04/2023
234 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
ZZR KORONA : Oczekujemy dialogu merytorycznego a nie pozorowanego

Oczekujemy współpracy merytorycznej, a nie pozorowanego dialogu jak było do tej pory – stwierdza ZZR KORONA, który 7 kwietnia zwrócił się do nowego ministra rolnictwa Roberta Telusa o spotkanie

0


11 kwietnia odbyło się spotkanie rolniczej Solidarności i kilku innych organizacji rolniczych (bez ZZR KORONA) z przedstawicielami organizacji z Rumunii, Słowacji, Czech i Bułgarii, z udziałem nowego ministra rolnictwa Roberta Telusa,
 
ZZR KORONA został powiadomiony o spotkaniu, ale trudno nazwać to formalnym zaproszeniem. Niezależnie od powyższego Związek nie uczestniczył w tym spotkaniu, gdyż jego formuła nie służyła wypracowaniu jakichkolwiek merytorycznych rozwiązań, a była tylko spektaklem medialnym na użytek publiczny.
 
Podobną ocenę przedstawili zresztą publicznie niektórzy uczestnicy tego spotkania.
 
7 kwietnia Związek Zawodowy Rolnictwa „Korona” zwrócił się do nowego ministra rolnictwa Roberta Telusa – w związku z aktualnym dramatem na rynku zbóż i rzepaku (nadpodaży 10-12 mln ton  na koniec sezonu) oraz na rynku trzody chlewnej (ubytek w ciągu 2 lat 50 tys. gospodarstw i ponad 2 mln świń), w związku ze zgłoszonymi postulatami przez Związek w dniu 10 stycznia br (wciąż niezrealizowanymi mimo obietnic) oraz zapowiedziami resortu ogłoszonymi w trakcie Okrągłego Stołu, zwracamy się o pilne spotkanie dwustronne z panem Ministrem, w celu omówienia współpracy w ww. sprawach. Oczekujemy współpracy merytorycznej, a nie pozorowanego dialogu jak było do tej pory.
 
Czekamy na odpowiedź ministra – stwierdza pełnomocnik Związku dr Daniel Alain Korona – Jeżeli nie będzie pozytywnej woli z drugiej strony, to nie wykluczamy bardziej ofensywnych akcji. 
https://3obieg.pl/korona-czas-deklaracji-juz-minal-czas-na-dzialanie/
https://3obieg.pl/konieczna-jest-zmiana-polityki-ministerstwa-rolnictwa-to-jedna-kompromitacja/
https://wiescirolnicze.pl/uprawy/rolnicy-zadaja-ingerencji-w-rynek-zboz/
0

sprzeciw21

273 publikacje
0 komentarze
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758