HYDE PARK
Like

Tradycyjne prezenty na Pierwszą Komunię Świętą. Co podarować dziecku?

09/03/2024
45 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Tradycyjne prezenty na Pierwszą Komunię Świętą. Co podarować dziecku?

Pierwsza Komunia Święta dziecka to bardzo ważne wydarzenie w życiu całej rodziny i wspólnoty chrześcijańskiej. To chwila, w której młody człowiek staje się pełnoprawnym jej członkiem i może przystępować wraz z rodzicami oraz starszym rodzeństwem do Eucharystii. Tradycją jest obdarowywanie dzieci z tej okazji podarunkami, które mogą mieć bardzo różny charakter. Poszukując idealnego upominku komunijnego, warto jednak zadbać, aby prócz wartości materialnej, posiadał on także wymiar duchowy. Sprawdźmy, co podarować dziecku na Pierwszą Komunię Świętą!

0


Pierwsza Komunia Święta prezenty religijne. Dlaczego warto postawić właśnie na nie?

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej dzieci przyjmują obecnie w wieku 10 lat, w III klasie szkoły podstawowej. To bardzo ważne wydarzenie, które przygotowuje młodego człowieka do stania się pełnoprawnym członkiem wspólnoty katolickiej. Wymiar duchowy uroczystości jest więc kluczowy. Pierwsza Komunia Święta jest jednak zarazem jedną z najważniejszych uroczystości o rodzinnym charakterze, której towarzyszy nie tylko odświętny obiad, lecz także podarunki.

Prezent wręczany z okazji przystąpienia dziecka do Pierwszej Komunii Świętej powinien przede wszystkim podkreślać istotę tej uroczystości. Warto więc zadbać o to, aby miał wymiar religijny. Taki podarunek będzie bowiem stanowił piękną, duchową pamiątkę po jednym z najważniejszych wydarzeń religijnych w życiu każdego człowieka. Tradycyjne prezenty komunijne są obecnie dostępne w wielu wydaniach, co pozwala na znalezienie wśród nich oraz wybór upominku dostosowanego zarówno do założonego budżetu, jak i osobistych preferencji.

Jaki tradycyjny prezent podarować dziecku na Pierwszą Komunię Świętą?

Jeśli chodzi o sakrament Pierwsza Komunia Święta prezenty wręczane z okazji jego przyjęcia mogą mieć różny charakter. Doskonałym, tradycyjnym wyborem okaże się złoty lub srebrny medalik z krzyżykiem lub wizerunkiem Matki Boskiej, Jezusa Chrystusa lub innego Świętego, który dziecko będzie mogło nosić na szyi. Osoby zaproszone na Pierwszą Komunię Świętą chętnie sięgają także po piękne wydane Pisma Święte lub Biblie w obrazkach przeznaczone dla dzieci. Dobrym pomysłem na prezent komunijny ma szansę okazać się także książka o tematyce religijnej, przeznaczona do samodzielnej lektury dla najmłodszych.

Takie prezenty podkreślają religijny charakter uroczystości i z pewnością zostaną mile przyjęte w katolickiej rodzinie, która wychowuje dzieci w zgodzie z zasadami wyznawanej wiary. Nie oznacza to jednak, że na Pierwszą Komunię Świętą nie możemy podarować nic innego. Wraz z tradycyjnym podarunkiem bezpośrednio nawiązującym do wiary i religii, możemy wręczyć także kopertę z pieniędzmi, które młody człowiek będzie mógł przeznaczyć na swoje osobiste potrzeby lub podarować mu przedmiot, o którym od dawna marzy.

Warto mieć przy tym świadomość, że tradycyjne prezenty komunijne w postaci np. pamiątkowej biżuterii, zegarka z grawerem czy Pisma Świętego pozostaną piękną pamiątką przypominającą o tym uroczystym wydarzeniu, podczas gdy nawet najbardziej nowoczesny smartfon, tablet czy rower za kilka lat może się zepsuć, przestać spełniać swoją funkcję czy zwyczajnie znudzić się dziecku.

0

kampanieonline

249 publikacje
0 komentarze
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758