NEWS
Like

Spotkanie ws. sytuacji w rolnictwie i możliwości rozwiązań konfliktu

14/03/2024
29 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Spotkanie ws. sytuacji w rolnictwie i możliwości rozwiązań konfliktu

Strajki rolników nie tylko nie ustają, ale wręcz nasilają się. Rozwiązania problemu wciąż nie widać, żadna ze stron nie chce ustąpić. Spotkania w Centrum Dialogu rolników z premierem, rolników z kierownictwem resortu rolnictwa nic nie dają. Wręcz mają charakter konfrontacyjny, przypomina rozmowa głuchych, a do tego wzajemne oskarżenia i podejrzenia. Równolegle mają miejsce również rozmowy i spotkania indywidualne dotyczące sytuacji w rolnictwie i możliwości rozwiązań konfliktu. Jedno z takich spotkań miało miejsce w dniu 11 marca br. w Czytelniku pomiędzy pełnomocnikiem Związku Zawodowego Rolnictwa „Korona” dr Daniela Alain Korony i posłem sejmowej Komisji Rolnictwa – Piotrem Kandybą (Koalicja Obywatelska), czyli przedstawiciela protestujących rolników, a z drugiej – obozu rządzącego.  Było to zwykłe spotkanie, a nie negocjacje, ale nie można wykluczyć, że […]

0


Strajki rolników nie tylko nie ustają, ale wręcz nasilają się. Rozwiązania problemu wciąż nie widać, żadna ze stron nie chce ustąpić. Spotkania w Centrum Dialogu rolników z premierem, rolników z kierownictwem resortu rolnictwa nic nie dają. Wręcz mają charakter konfrontacyjny, przypomina rozmowa głuchych, a do tego wzajemne oskarżenia i podejrzenia.

Równolegle mają miejsce również rozmowy i spotkania indywidualne dotyczące sytuacji w rolnictwie i możliwości rozwiązań konfliktu. Jedno z takich spotkań miało miejsce w dniu 11 marca br. w Czytelniku pomiędzy pełnomocnikiem Związku Zawodowego Rolnictwa „Korona” dr Daniela Alain Korony i posłem sejmowej Komisji Rolnictwa – Piotrem Kandybą (Koalicja Obywatelska), czyli przedstawiciela protestujących rolników, a z drugiej – obozu rządzącego.  Było to zwykłe spotkanie, a nie negocjacje, ale nie można wykluczyć, że z czasem takie spotkania, bez uprzedzeń czy konfrontacji,  pozwolą stronom z czasem w końcu znaleźć jakieś rozwiązanie.

źródło: https://www.salon24.pl/u/wiadomoscibiezace/1365968,bez-uprzedzen-checi-zaistnienia-czy-pokazania-sie
0

sprzeciw21

267 publikacje
0 komentarze
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758