Artykuły redakcyjne
Like

Jest interes

28/07/2017
1361 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Jest interes

Korzystna decyzja KE w sprawie sędziów dla Polski. Budżet może nie tylko zaoszczędzić, ale nawet zarobić.

0


Komisja Europejska uznała, że polscy sędziowie są jednocześnie sędziami unijnymi czyli, że naruszenie ich niezależności narusza bezpośrednio Traktaty UE […] Timmermans poinformował również, że Komisja powstrzymała się od rozpoczęcia natychmiastowych działań w związku ze słynnym Artykułem 7, który odnosi się do naruszania podstawowych dla Unii zasad rządów prawa. Jego wdrożenie wymaga jednomyślności wszystkich państw członkowskich i może doprowadzić do pozbawienia kraju prawa głosu w Radzie Europejskiej – to by oznaczało, że premier Beata Szydło uczestniczyłaby w pracach kierowanej przez Donalda Tuska Rady, wyłącznie w charakterze obserwatora”. I oczywiście kary…

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/unia-uruchamia-wobec-polski-potencjalnie-kosztowna-procedure-naruszenia-traktatow/517ghmr

Najwyraźniej tłumaczenie EUropejskim hunwejbinom nieubłaganej integracji, czy jak się tam teraz nazywa postęp rewolucji, że podobne zasady istnieją w ich macierzysto / tacierzysto / transgenderowych krajach nie ma większego sensu. Po co się więc kopać z koniem, skoro można się do niego przyłączyć?

Jak zaoszczędzić? Po pierwsze – na składkach do Rady Europejskiej. W końcu po cholerę płacić składki za uczestniczenie w pracach organizacji, w której nie ma się prawa głosu? Akredytowanie kilku kumatych dziennikarzy wyjdzie taniej. Można wziąć przykład z Rosji, która pozbawiona głosu w RE zapowiedziała wstrzymanie opłacania składek.

http://www.forum-ekonomiczne.pl/rosja-wstrzymuje-skladke-do-budzetu-rady-europy/

Po wtóre można zaoszczędzić i zarobić na wynagrodzeniach sędziowskich – skoro są oni urzędnikami unijnymi, to niech ich Unia opłaca, przynajmniej w części. Z wyrównaniem (dla sędziów i budżetu) za okres od obowiązywania stosownych traktatów, w tym ze wszelkimi dodatkami dla urzędników UE pracujących w krajach podbitych. Ze skarbowymi odsetkami – wiadomo, za 6 tysi miesięcznie tylko złodziej lub idiota, a za 10 tysi miesięcznie to i sędzia ledwo zipie „do pierwszego”. I to na prowincji.

Rzecz jasna owo wyrównanie i dodatki za pracę w „ciężkich warunkach” polskich oberminister Morawiecki opodatkuje, wszak „wszyscy są równi wobec prawa”, nie wyłączając skarbowego. Co zostało zapisane w Konstytucji.

Do dyskusji pozostaje udział finansowy KE w odszkodowaniach wypłacanych za „błędy” ich sędziów (ze skarbowymi odsetkami) oraz kwestia podnajęcia budynków – wszak może i sędziowie są urzędnikami unijnymi, ale budynki sądów są nadal polskie. Macie umowę darowizny, towarzysze EUrokomisarze? Nie? To płacić – zaległości, odsetki, plus VAT. Też z odsetkami.

Także Panowie Morawiecki, Ziobro, Waszczykowski – liczydła w dłoń i do roboty! Jest interes…

0

Michał Nawrocki https://3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758