Komentarze dnia
Like

Czarnuchy

23/07/2014
1007 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Czarnuchy

JKM ma rację. By oddać sens tego co powiedział trzeba użyć słowa obraźliwego! W kontekście tego co powiedział bez sensu jest określenie, że młodzi ludzie to na przykład: „Afroamerykanie Europy” – bo nie chodzi o to, że są jakiejś innej rasy. Tu musi być użyte słowo: „nigger”, tak jak w piosence Lennona: „Women is a nigger of the world”. Młodzi ludzie w Europie to „czarnuchy”, czyli niewolnicy. Zniewalają nas państwa i związki zawodowe. Traktują nas tak jak byli traktowani czarni w USA w XVIII-XIX wieku.

0


Janusz Korwin Mikke wywołał ostatnio aferę w Parlamencie Europejskim. Sam zrelacjonował to tak:

„Na zakończenie otrzymałem prawo do wypowiedzi – i przypomniałem, co robiłem w Polsce dziesiątki razy, że gdy śp. Jan F. Kennedy wprowadził w USA po raz pierwszy „płacę minimalną”, to powiedział szczerze, że robi to, by chronić przemysł Północy przed konkurencją taniej siły roboczej z Południa. Płacę minimalną wprowadzono – i 4 miliony młodych ludzi straciło pracę. Tam chodziło o 4 miliony murzyńskich nastolatków – a tu mamy 20 milionów młodych Europejczyków, którzy są Murzynami Europy…
Tu rozległ się ryk oburzenia lewej strony (ale i centrum) sali – bo użycie słowa „Murzyn” jest podobno objawem rasizmu. Domagałem się jeszcze likwidacji płac-minu oraz zmiażdżenia potęgi związków zawodowych, które działają w interesie już zatrudnionych związkowców i nie chcą, by młodzi ludzie znaleźli pracę – ale sala zajęta była wyciem: „Rasizm!”
Na żądanie Lewicy Prezydium PE obiecało rozpatrzyć sprawę ukarania mnie za ten „rasizm”…
Cóż: jestem szkolony na książkach śp. Marka Twaina. I nie mam pojęcia, jak na politycznie poprawną angielszczyznę przełożyć zwrot: „Młodzi to Murzyni Europy”??!?”

JKM ma rację. By oddać sens tego co powiedział trzeba użyć słowa obraźliwego! W kontekście tego co powiedział bez sensu jest określenie, że młodzi ludzie to na przykład: „Afroamerykanie Europy” – bo nie chodzi o to, że są jakiejś innej rasy. Tu musi być użyte słowo: „nigger”, tak jak w piosence Lennona: „Women is a nigger of the world”. Młodzi ludzie w Europie to czarnuchy”, czyli niewolnicy. Zniewalają nas państwa i związki zawodowe. Traktują nas tak jak byli traktowani czarni w USA w XVIII-XIX wieku.
Gdy do kogoś powiem: „Ty czarnuchu!”, albo: „Ty dziwko!” to jest to oczywiście obraźliwe. Tak się do ludzi nie powinno zwracać – nawet, jeśli mamy do czynienia z Murzynem czy prostytutką. Ale gdy powiem: „on jest traktowany jak czarnuch…”, albo: „ona jest traktowana jak dziwka…”, to użycie słów „czarnuch” i „dziwka” obraźliwe nie jest. To jest stwierdzenie faktu, że ktoś kogoś traktuje obraźliwie. To jest tak oczywiste, że ktoś kto tego nie rozumie jest z pewnością umysłowo ograniczony.
Polityczna poprawność w Parlamencie Europejskim jest przerażająca. Ci ludzie, którzy oburzają się na sam dźwięk jakiegoś słowa są niepoważni i głupi. Ich oskarżanie JKM o rasizm jest niedopuszczalną manipulacją i brutalnym atakiem politycznym. JKM słusznie uważa, że to grono trzeba rozwiązać.
Jeśli oni chcą oskarżyć JKM o rasizm z powodu użycia jakiegoś słowa to muszą sformułować akt oskarżenia. No a w nim muszą to słowo napisać. No to sami staną się rasistami. No i rasistą jest Lennon, który nazywa kobiety czarnuchami świata.
Grzegorz GPS Świderski
0

Grzegorz "GPS" Świderski https://www.salon24.pl/u/gps65/

Grzegorz GPS Świderski - Myślę, polemizuję, argumentuję, dyskutuję, rozważam, analizuję, teoretyzuję, dociekam, politykuję, prowokuję, spekuluję, filozofuję. Jestem sarmatolibertarianinem, agnostykiem, żeglarzem i trajkkarzem. Z wykształcenia jestem informatykiem. Mój główny blog jest tu: http://gps65.salon24.pl/

175 publikacje
113 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758