Bankrut ITI kontynuuje swój spektakl marionetek: do rady dyrektorów ITI weszła niedawno pani Carmen Behles, sekretarka kasjera ITI z Zurichu. Jak pamiętamy, ITI zostało założone w 1988 roku przez inną szwajcarską sekretarkę. Mamy powrót do źródeł.
Szwajcarscy adwokaci i notariusze cieszą się międzynarodową sławą na całym świecie. Niektórzy z nich specjalizują się geograficznie: na przykład jedni pracują dla CIA, drudzy dla KGB.
W końcu grudnia 1988 roku, kiedy świat szykował się do świętowania Nowego Roku a w mrocznej PRL trwały przygotowania do okrągłego stołu, adwokat z Zurychu Joseph Ackermann, przyjechał do Luksemburga aby pospiesznie założyć spółkę ITI Holding SA Luksemburg.
Kapitałem zakładowym były aktywa spółki ITI Panama a prawie wszystkie akcje nowej spółki ITI Luksemburg SA objęła dyskretna szwajcarska sekretarka pani Barbara Trautweiler. Adwokat Joseph Ackermann zachował tylko jedną akcję ITI.
I tak oto powstała legenda ITI: http://monsieurb.nowyekran.pl/post/6556,jak-rodzilo-sie-iti-holdings-sa-w-luksemburgu
Dzisiaj ITI jest bankrutem, zaduszonym przez gigantyczne długi. ITI posiada tzw. “radę dyrektorów” czyli strukturę odpowiadającą połączonym organom rady nadzorczej i zarządu. Niektórzy dyrektorzy są dyrektorami wykonawczymi (zarząd) a inni są dyrektorami niewykonawczymi (rada nadzorcza).
Logicznie myśląc, spółka tak skomplikowana jak ITI i tak zadłużona jak ITI powinna ściągnąć do swojej rady dyrektorow tęgie głowy i ekspertów o nieposzlakowanej opinii. Zamiast tego rada dyrektorów ITI przekształca się powoli w jarmark.
Ostatnio do rady dyrektorów dołączyła po cichu pani Carmen Behles, sekretarka kasjera ITI z Zurychu. 10-o osobowa rada dyrektorów ITI nie odzwierciedla nominalnej kontroli kapitału ITI w jaką chce się abyśmy głęboko wierzyli. Szwajcarscy nadzorcy kontrolują już prawie połowę rady dyrektorów ITI: http://iti.pl/index.php/Management/
Szwajcarscy nadzorcy:
Bruno Valsangiacomo – szef i kasjer
Markus Sieger – pomocnik kasjera
Fredrich A. Rather – adwokat
Toinon Hoss – adwokat
Carmen Behles – sekretarka
Polscy wykonawcy:
Wojciech Kostrzewa – bankier
Mariusz Walter – emeryt
Aldona Wejchert – wdowa
Piotr Nowak – zięć
Gabriel Wujek – adwokat
Piotr Janicki – znajomy
Taka silna merytorycznie rada dyrektorów to tęgi argument strategiczny w negocjacjach z kredytodawcami ITI. Nie ma to jak fachowcy.
Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!