NEWS
Like

24 stycznia rolnicy z ZZR KORONA będą blokowali drogi na Podlasiu

18/01/2024
42 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
24 stycznia rolnicy z ZZR KORONA będą blokowali drogi na Podlasiu

24 stycznia odbędzie się ogólnopolski protest rolników. Oddolna inicjatywa została wsparta przez NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych, Oszukaną Wieś i Krajową Radę Izb Rolniczych. Do protestu dołączył teraz Związek Zawodowy Rolnictwa „Korona:”, których członkowie – jak wynika z komunikatu pełnomocnika Związku Daniel Alain Korony –  dokonali już zgłoszeń blokad dróg w województwie Podlaskim, będą uczestniczyć także w innych blokadach. Jak informuje pełnomocnik Związku: Związek Zawodowy Rolnictwa „Korona” protestować będzie nie tylko przeciwko szkodliwym pomysłom płynącym z Unii Europejskiej, ale także przeciwko opieszałości Komisji Europejskiej, która przez 8 miesięcy nie wydaje decyzji ws. zgody na dopłaty do transportu zbóż i rzepaku do portów bałtyckich, przewidzianej w rozporządzeniu rady ministrów notyfikowanym jeszcze w kwietniu ubr. Ponadto Związek zwraca uwagę, że wciąż nie zostały zrealizowane postulaty Związku […]

0


24 stycznia odbędzie się ogólnopolski protest rolników. Oddolna inicjatywa została wsparta przez NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych, Oszukaną Wieś i Krajową Radę Izb Rolniczych. Do protestu dołączył teraz Związek Zawodowy Rolnictwa „Korona:”, których członkowie – jak wynika z komunikatu pełnomocnika Związku Daniel Alain Korony –  dokonali już zgłoszeń blokad dróg w województwie Podlaskim, będą uczestniczyć także w innych blokadach.

Jak informuje pełnomocnik Związku:

Związek Zawodowy Rolnictwa „Korona” protestować będzie nie tylko przeciwko szkodliwym pomysłom płynącym z Unii Europejskiej, ale także przeciwko opieszałości Komisji Europejskiej, która przez 8 miesięcy nie wydaje decyzji ws. zgody na dopłaty do transportu zbóż i rzepaku do portów bałtyckich, przewidzianej w rozporządzeniu rady ministrów notyfikowanym jeszcze w kwietniu ubr.

Ponadto Związek zwraca uwagę, że wciąż nie zostały zrealizowane postulaty Związku m.in.:

– wyrównanie z tytułu utraconych dochodów ze sprzedaży świń w I kwartale 2022 roku w związku z ASF

– wznowienie w 2024 roku programu Locha Plus

– dopłaty dla firm skupowych, które kupiły i sprzedały rzepak w roku 2022/23 w związku z dramatycznym spadkiem cen, w następstwie wojny na Ukrainie.

– zmiana wykładni dotyczącej dopłat dla rolników ws. sprzedaży terminowej rzepaku oraz gdy rolnik równocześnie prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą (osoby te zostały pozbawione dopłat w 2023 roku).

– obniżenie stawki VAT na nawozy i środki ochrony roślin

– uregulowanie kwestii żubrów, które niszczą pola rolników.

 

źródło: https://zzrkorona.blogspot.com

0

sprzeciw21

263 publikacje
0 komentarze
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758