Dnia 21 marca 2021 w hotelu Sheraton w Warszawie od godz.9.30 odbywać się będzie XIV edycja Kongresu Infrastruktura Polska i Budownictwo
Infrastruktura Polska i Budownictwo to branżowe spotkanie elit. Odbędzie się ono w pierwszy dzień w jakże pryncypialnym i reprezentacyjnym miejscu naszej stolicy.Hotel Sheraton oczywiście zaliczany jest do najbardziej eleganckich stołecznych hoteli. Plac Trzech Krzyży również zawsze reprezentacyjnym miejscem był. To być może najbardziej renomowana część warszawskiego Śródmieścia.Z Placu Trzech Krzyży jest zaledwie 300 m do najważniejszej instytucji stanowiącej polskie prawo, czyli Parlamentu.Niedaleko jest też do Nowego Światu, Foksal, Pałacu Prezydenckiego czy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przy placu Trzech Krzyży mieści się również Ośrodek Rozwoju Edukacji zajmujący się ustawicznym kształceniem nauczycieli,Ministerstwo Gospodarki czy Instytut Głuchoniewidomych.Od Placu Trzech Krzyży odchodzą jakże reprezentacyjne Aleje Ujazdowskie, prowadzące do Łazienek i Belwederu.Mieszczą się tam ambasady, instytuty naukowe oraz urzędy centralne;Wczytując się w program Kongresu duże zainteresowanie budzi panel pn.Zielone budownictwo.Uczestnicy tego panelu pochylać się będą nad rolą gospodarki obiegu zamkniętego i jej wpływem na środowisko.Temat jakże ważny, ważki i na czasie.Obecnie przez wszystkie przypadki odmienia się kwestie dotyczące ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii.Jest to bardzo ważna kwestia zwłaszcza w kontekście obecnych horrendalnie wysokich opłat eksploatacyjnych za użytkowanie użytkowanie mieszkania, generowanych przez wysokie ceny energii cieplnej, elektrycznej oraz gazu.Właśnie zielone budownictwo, gospodarka obiegu zamkniętego ma być panaceum na współczesne bolączki dotyczące wszystkich obywateli naszego kraju.Również dekarbonizacja jest obecnie bardzo modnym tematem, sporo mówi się o likwidacji kopalń, o odnawialnych źródłach energii, o opłatach za prawo do emisji, które to mają niebagatelny wpływ na ceny nośników energii. Prócz tego zaciekawienie budzą debaty nt.transportu.Podczs tychże debat będzie mowa o programie Kolej Plus,o budowie nowych trakcji kolejowych,o o cyfryzacji trakcji kolejowych.
Z wielkim zainteresowaniem zainteresowaniem oczekuję na debatę o zintegrowanym transporcie publicznym, o sposobach i metodach zachęcania obywateli do korzystania z publicznego transportu zbiorowego.Zwłaszcza ten ostatni wątek zasługuje na szczególną uwagę.Oto bowiem na jakże elitarnej konferencji zachęcać będą do korzystania z jakże nieelitarnego transportu.W naszym kraju bowiem, także w ustroju socjalistycznym wyznacznikiem pozycji społecznej było posiadanie wysokiej klasy samochodu. Wielu jeszcze pamięta słynne przedpłaty i losowania samochodów organizowane przez Powszechną Kasę Oszczędności.Trzeba wielkiej odwagi i samozaparcia by spr9bować zmienić wieloletnią mentalność naszego społeczeństwa.To bardzo trudne zadanie. Ważną kwestią omawianą podczas Kongresu jest też problematyka partnerstwa publiczno-prywatnego,rozwój tychże przedsięwzięć w obecnie jakże trudnej postpandemijnej rzeczywistości.
Jestem aktywnym działaczem społecznym i politycznym, pragnącym zmieniać świat na lepsze. Aktualnie, jako członek Stowarzyszenia Samopomocy Terytorialnej realizuję projekt zatytułowany "Aktywny Senior". Dnia 11 grudnia 2013 w restauracji "Nowy Lotos" przy ul.Montażowej 14 w Lublinie odbędzie się moja konferencja w ramach tego projektu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam na to wydarzenie. Początek, godz.10. Wspomnę też, że wcześniej publikowałem artykuły na portalu "Wiadomości24.pl".Zachęcam do zapoznania się z nimi. Wystarczy wpisać w google Grzegorz Gołębiowski Lublin. Poza tym aktualnie jestem uczniem Policealnego Studium Europejskiego "Tebedukacja" o kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy.Niebawem zacznę odbywać staż, na który kieruje mnie Miejski Urząd Pracy.