Zaproszenie na rozmowę w Krakowie
Przygotowując program krakowskiego Spotkania Blogerów i Komentatorów, zdaliśmy sobie sprawę, że gorące ostatnio zagadnienia systemu edukacji są jedną z naszych głównych wspólnych trosk. Czy współczesna szkoła potrafi formować postawy patriotyczne i obywatelskie, czy potrafi rozbudzać ciekawość świata, czy może być atrakcyjniejsza od internetu. Krążymy wokół tych pytań jako uczniowie, rodzice, dziadkowie.
Ale nie tylko. Leopold Zgoda wskazał, że bloger to przede wszystkim pedagog. Bardziej pedagog, niż dziennikarz, czy polityk. Stąd pytania: jakiej edukacji, jakiej szkole służy internet.
Dlatego postanowiliśmy przyjąć edukację, jako wiodący temat. W trakcie Spotkania chcemy wypracować wspólne Memorandum o rekomendacjach dla polskiej edukacji.
Tak jak zapowiadaliśmy, program Spotkania obejmie poza edukacją, jako dziedziną kultury, również tematykę gospodarczą i polityczną.
Faza wprowadzająca 11:00 – 11:30
Andrzej Madej – powitanie uczestników Spotkania
Leopold Zgoda – Sieć edukacji
Piotr Marzec – Wielka mistyfikacja i abdykacja suwerena
Faza analityczna 11:30 – 15:00
Wolność a własność– prowadzenie Jerzy Wawro
Demokracja bezpośrednia – prowadzenie Piotr Marzec
Dokąd idziesz szkoło – prowadzenie Jerzy Lackowski
Dla każdej z tematyk przewidujemy po cztery dziesięciominutowe wystąpienia, dobrane przez Grupę inicjatywną spośród wcześniejszych zgłoszeń. Dlatego prosimy o nadsyłanie zgłoszeń zawierających kluczowe tezy wystąpień do 7 maja.
Faza podsumowująca 15:30-17:00
O przyszłość polskiej edukacji na krakowskich Dębnikach – prowadzenie Witold Gadowski
Spotkanie odbędzie się 12 maja w godzinach 11:00 do 17:00, w Centrum Kultury Ruczaj, Kraków, ul. gen. Stanisława Rostworowskiego 13. Zainteresowanych udziałem w spotkaniu proszę o zgłoszenia na adres podlaskie@10czerwca.pl. Ilość miejsc ograniczona.