Bez kategorii
Like

Pożegnanie

31/12/2012
804 Wyświetlenia
0 Komentarze
42 seconde czytania
no-cover

Zakończenie aktywności na portalu Nowy Ekran

0


Ze względu na niskie zainteresowanie tematyką, której poświęcone są moje posty, niekontrolowane chamstwo i agresję niektórych bywalców NE oraz niezrozumiałe dla mnie wolty polityczne "wierchuszki" portalu postanowiłem zakończyć moje tu publikowanie.

Wszystkim, którzy odwiedzali mój blog serdecznie dziękuję i zapraszam na S24, gdzie będę kontynuował wpisy (http://tsole.salon24.pl/)

Wszystkim blogerom, bywalcom i czytelnikom NE składam serdeczne, staropolskie  życzenia Do siego Roku!

0

Bez kategorii
Like

„Pożegnanie”

16/10/2012
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 seconde czytania
no-cover

Ciężko jest Matce opuścić wlasne dziecko, gdy serce nie chce, a zmusza bieda.

0


 autor – Aleksander Świętochowski – czyta Edward Snopek

0

Bez kategorii
Like

Pożegnanie…

24/02/2012
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
11 minut czytania
no-cover

Od początku istnienia NE miałem wątpliwości co do faktycznych celów jego założycieli. Mój pierwszy post i wiele następnych bronił partii Prawo i Sprawiedliwość, przed równaniem jej z partiami postkomuszych oportunistów, atakami, etc.

0


Od kilku tygodni mało tu zaglądałem, pomimo wielu doskonałych artykułów patriotycznych blogerów. Czytałem rozmaite opinie o NE, moje wątpliwości pogłebiały się i stopniowo doszedłem do decyzji podobnej do wielu którzy wcześniej odeszli. Żyjąc w Polsce z pewnością mieli lepszą znajomość b. skomplikowanych realiów w III RP. Żegnam wszystkich prawych i patriotycznych Blogerów i Czytelników. Dziękuję dla wielu z Was za miłe słowa i pozdrawiam.Poniżej artykuł z GAZETA POLSKA CODZIENNIE, który nie jest powodem mego pożegnania.

 

 

GENERAŁOWIE ZNÓW W AKCJI

SŁUŻBY \ NOWY EKRAN I WSI

„Służba Bezpieczeństwa może i powinna kreować różne stowarzyszenia, kluby czy nawet partie polityczne. Ma za zadanie głęboko infiltrować istniejące gremia kierownicze tych organizacji na szczeblu centralnym i wojewódzkim, a także na szczeblach podstawowych, muszą być one przez nas operacyjnie opanowane. Musimy zapewnić operacyjne możliwości oddziaływania na te organizacje, kreowania ich działalności i kierowania ich polityką” – Czesław Kiszczak na posiedzeniu kierownictwa MSW, luty 1989 r.

Pod koniec ub.r. portal NowyEkran.pl zapowiedział uruchomienie w połowie lutego tygodnika „Nowy Ekran”. A w czasie ostatnich wyborów próbował wystawić własną listę kandydatów i zinfiltrować kluby „Gazety Polskiej”, by opierając się na nich, powołać nową partię, która osłabiłaby PiS. Akcja ta jednak się nie powiodła. Ryszard Opara, właściciel portalu, i Tomasz Parol, znany jako bloger „Łażący Łazarz”, co chwila wzywają do budowy „drugiej prawdziwej opozycji”, bronią oficerów Wojsko-wych Służb Informacyjnych i atakują Antoniego Macierewicza.

Kombinacja operacyjna NE

Opara zawodził w czerwcu 2011 r.: „Uważam likwidację służb specjalnych w Polsce (…) za błąd historyczny nie do naprawienia”. Według Opary likwidacja WSI wynikała z dążenia do przejęcia polskiej gospodarki przez „obce siły”. Miało to pomóc jego zdaniem w „stworzeniu przyjaznej, współpracującej siły politycznej (…) przy pomocy rzecz jasna własnych współpracujących agentów. Polskie »spec-służby« były i nadal są niepewne, należało je zlikwidować – poprzez zdalnie sterowanych »pożytecznych idiotów«, stosujących rozmaite populistyczne hasła, np. o dekomunizacji, lustracji. Takie są/były realia polityczne”.

Czerwona bezpieka jako zapora przeciwko obcej, najpewniej niemieckiej, penetracji gospodarczej i Antoni Macierewicz jako narzędzie niemieckiej ekspansji – oto nowe wcielenie walki dobra ze złem.

Ubolewanie nad losem czerwonych generałów jest stałym elementem manifestów politycznych Opary: „Wojsko i kadra oficerska zostały bardzo skutecznie w ostatnich 20 latach zniszczone i rozbite lub emerytowane. Służby specjalne i wywiad, kiedyś zaliczane do najlepszych na świecie, zamiast funkcjonować we właściwie rozumianym interesie państwa – zostały podporządkowane interesom partyjnym albo wręcz powiązaniom polityczno-biznesowym”. (15 lutego 2012 r.).

Jeśli Opara miał na myśli służby i państwo sowieckie, to wszystko się zgadza.

Tomasz Parol zasłynął jako autor tekstów „Gruppenführer KAT” i „Głowa zdrajcy”, które demaskowały rolę Tomasza Arabskiego, szefa Kancelarii Premiera Tuska, i jego ludzi w operacji smoleńskiej. Tak uwiarygodniony mógł już zostać redaktorem naczelnym „Nowego Ekranu” i potępiać lustrację oraz rozwiązanie WSI: „Całkowita likwidacja ich pod pretekstem lustracji i dekomunizacji może być radością dla wrogów, poza tym powoduje zagrożenie, że nowi będą nie tylko laikami, ale i laikami podstawionymi (bo niby kto miałby to sprawdzić?)”. (czerwiec 2011 r.)
Inicjatywa Opary miała w założeniu – jak sądzę – wyssać z prawicowych portali najlepszych blogerów i stworzyć z nich nową siłę medialną, skupiającą opozycję, która byłaby zdalnie sterowana przez środowisko byłych oficerów czerwonych służb wojskowych. Gdyby akcja się powiodła, bezpieka wojskowa, która przeszła endekoidalny recykling, miałaby własną siłę polityczną zdolną do obrony jej interesów przy podziale tortu z innymi klanami służb, a jednocześnie skanalizowano by opozycję przeciwko oligarchicznemu ustrojowi III RP, uniemożliwiając wejście PiS-u w próżnię powstającą w wyniku zużycia się, walk wewnętrznych i wymiany kierownictwa w PO.

Korzenie

„Nowy Ekran” wystartował 31 stycznia 2011 r. wywiadem z komendantem stowarzyszenia Pro Milito gen. Tadeuszem Wileckim, którego córka Beata jest radcą prawnym Ryszarda Opary. Absolwent Akademii Sztabu Generalnego ZSRS (1980–1982) i były szef Sztabu Generalnego WP (1992–1997) lansowany był nieprzypadkowo.

We wrześniu 1994 r. Wilecki i gen. Konstanty Malejczyk, ówczesny szef WSI (1994–1996) i były naczelnik oddziału „Y” Zarządu II Sztabu Generalnego, zaangażowanego w tzw. operację FOZZ, zorganizowali tzw. obiad drawski, który miał przekonać Lecha Wałęsę do podporządkowania WSI Sztabowi Generalnemu. Skoro Malejczyk chciał pracować pod kierownictwem Wileckiego, obaj generałowie musieli utrzymywać bliskie kontakty.

W roku 2000 Wilecki startował w wyborach prezydenckich jako kandydat Stronnictwa Narodowego, którego ówczesny prezes Bogusław Kowalski (według akt zgromadzonych w IPN-ie zarejestrowany jako TW „Mieczysław” w 1987 r.), był szefem jego sztabu wyborczego. Zastępcą Kowalskiego został wiceadmirał Marek Toczek, dowódca Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych w Warszawie (1992–1995).

W 2004 r. w eurowyborach Toczek był pełnomocnikiem Ogólnopolskiego Komitetu Obywatelskiego OKO, który w następnym roku podjął współpracę ze Stanem Tymińskim.

We wrześniu 2007 r. Wilecki założył m.in. razem z Toczkiem, gen. Markiem Dukaczewskim, absolwentem kursów GRU i byłym szefem WSI (2001–2005), oraz płk. Janem Oczkowskim, wywodzącym się z oddziału „Y” byłym szefem Biura Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSI, organizację byłych czerwonych wojskowych Pro Milito.

W styczniu 2010 r. rozpoczęło działalność stowarzyszenie byłych oficerów WSI SOWA, założone także przez gen. Dukaczewskiego (przewodniczący) i płk. Oczkowskiego (wice).

Pro Milito prowadziło własny portal, na którym głównymi autorami byli: Michał Podobin, główny „ideolog” grupy, Marek Toczek, Ryszard Opara, Paweł Pietkun i Grażyna Niegowska. Wszyscy są dziś blogerami Nowego Ekranu, którego redakcja mieści się w tym samym budynku co Pro Milito, ale piętro niżej.

Nowa rzeczywistość?

Ryszard Opara po ukończeniu studiów na Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (1974 r.) pracował jako lekarz wojskowy, następnie wyjechał przez Wiedeń do Australii (1979–1993), gdzie dorobił się majątku. Od 1993 r. działał w biznesie w Polsce. W 2001 r. nabył akcje stanowiące 46,86 proc. kapitału zakładowego Energomontażu Północ i został przewodniczącym jego rady nadzorczej. Członkiem tej rady został gen. Gromosław Czempiński. Później Opara twierdził, że zna Czempińskiego jedynie z gry w tenisa.

W tym samym czasie kupił akcje Elektrimu, a po konflikcie z innymi udziałowcami w 2002 r. i zatrzymaniu z powodu niespłaconych zobowiązań finansowych (do dziś w tej sprawie trwa proces) znowu wyjechał do Australii. W 2010 r. Opara powrócił, gdyż – jak stwierdził po Smoleńsku – „postanowił zmienić rzeczywistość”. Od tamtej pory oskarża „wszystkie ekipy rządowe bez wyróżnienia” o wyprzedaż Polski. Jego działania są kolejną, po podejmowanych przez Tymińskiego i Leppera, próbą stworzenia populistycznej siły kanalizującej społeczne niezadowolenie.

 
0

Bez kategorii
Like

Pożegnanie

27/08/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
0 seconde czytania
no-cover

Na tym kończę swoją aktywność na Nowym Ekranie …miło było … ale … z cudacznymi przedzięwzięciami wyborczymi nie chcę się wiązać nawet pośrednio. Klaudiusz Wesołek

0


0

Bez kategorii
Like

Pożegnanie

02/07/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 seconde czytania
no-cover

Poproszę adminów o skasowanie mojego konta i wpisów

0


Szkoda że tak wyszło, przykro mi że się rozczarowałem – żegnam.

0

Bendix

pamietam

22 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
343758