Bez kategorii
Like

Lustracja w Siedlcach. 103 nazwiska

02/12/2012
442 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

103 nazwiska TW widnieje na liście zamieszczonej przez Fundację Gazety Podlaskiej. – Chcemy dać przestrogę szczególnie wszystkim młodym, (…) dać do zrozumienia, że nie warto być konfidentem-mówił Maciej Kublikowski.

0


 Już Piłsudski zauważył że Polska jest jak obwarzanek, to co najlepsze jest na na obrzeżach. Lustracja w Polsce kuleje jednak nie wszyscy się poddają dominującym antylustracyjnym tendencjom.

 

 

Na oficjalnej stronie Fundacja Gazety Podlaskiej można zapoznać się z listą osób z byłego województwa siedleckiego, współpracujących ze Służbą Bezpieczeństwa w latach 1976-1990, opracowaną na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

 

Warto dodać że zanim zdecydowano się upublicznić listę współpracujących z SB, wielokrotnie ponawiano apele by zgłaszały się do niej osoby współpracujące z SB. Dawano im szansę na wyrażenie skruchy i uniknięcie podania do publicznej wiadomości ich danych osobowych. Na apel odpowiedziały jedynie 22 osoby ich nazwiska nie znalazły się na liście.

 

Fundacja podkreśla że upublicznienie listy nie ma na celu zemsty.

 

  • Chcemy dać przestrogę szczególnie wszystkim młodym, którzy nie zaznali czasów komunistycznych. Chcemy dać do zrozumienia, że nie warto być konfidentem, że na następny raz nie będzie grubej kreski, że nie dopuścimy do takiej sytuacji, nie zapomnimy, będziemy ujawniali. Kiedyś to może się stać również z tymi, którzy w tej chwili ze względów politycznych donoszą (a na pewno tacy są) do obecnej policji, do obecnych władz– powiedział podczas konferencji prasowej Maciej Kublikowski.

     

Fundacja niedługo opublikuje listę osób, którzy obsługiwali tzw. lokale kontaktowe SB.

 


Konferencja prasowa:

http://fundacjagp.pl/index.php/2-uncategorised/429-konferencja-prasowa 

 

Lista TW.

http://fundacjagp.pl/index.php/z-akt-ipn/tw-sb-z-bylego-woj-siedleckiego/430-lista-osob-z-b-wojewodztwa-siedleckiego-wspolpracujacych-ze-sluzba-bezpieczenstwa-w-latach-1976-1990-opracowana-na-podstawie-zasobow-archiwalnych-ipn

 

http://gazetasiedlecka.pl/newsy/item/1465-ujawniaja-tw

http://echokatolickie.pl/index.php?str=100&id=5056

 

Inne zapisy autora:

0

Kowalsky

82 publikacje
5 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758