Bez kategorii
Like

Leczenie alergii

22/08/2011
492 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Do tej pory nie wiadomo, dlaczego jedni są alergikami a inni nie? Najprawdopodobniej winna jest genetyka…

0


 

Skłonność do alergii można odziedziczyć po rodzicach, dziadkach. Z wiekiem także narażeni jesteśmy na pojawienie się u nas alergii. Wini się za to zanieczyszczenie środowiska, inna teoria to zbytnia dbałość o higienę oraz częste stosowanie antybiotyków.

   Gdy alergia zostanie stwierdzona lekarz ustala plan leczenia. Czasem wystarczy unikać alergenu (np. sierść kota czy wyeliminowanie z diety mleka czy jaja). Ale gdy czynnik uczulający jest niemal wszędzie wtedy niezbędne są leki odczulające zwykle przeciwhistaminowe i przeciwzapalne. Jeśli leki nie są wystarczające lekarz może zalecić kurację odczulającą. Nie stosuje się jej w przypadku alergii pokarmowej i na leki. Odczulanie stosuje się gdy za alergię odpowiedzialne są pyłki roślin, roztocza kurzu domowego lub jad owadów. Terapia polega na przyjęciu podskórnych zastrzyków zawierających dany alergen. Na początku co 7-14 dni podaje się coraz większą jego dawkę. Organizm w ten sposób powoli się przyzwyczaja i uczy tolerować substancję, która do tej pory zwalczał. Po 2-4 miesiącach, gdy alergen ma już duże stężenie, podaje się już tylko dawki przypominające. Odczulanie można stosować u dzieci (powyżej 5 lat) oraz u dorosłych (do 55 lat). Lepsze efekty uzyskuje się u młodszych, gdyż układ odpornościowy sprawniej reaguje.

Odczulanie przeprowadza się pod okiem lekarza aby w razie silnej reakcji uczuleniowej pacjent miał udzieloną pomoc medyczną.

0

Lilka

Kobieta Matka Zona

41 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758