Zachęcamy do lektury i propagowania Kresowego Serwisu Informacyjnego. Za kilka dni Rocznica Ludobójstwa Na Kresach – odrzucony prze władzę Dzień Męczeństwa Kresowian. Integrujmy środowiska w sprzeciwie wobec antypolonizmowi: historycznemu i obecnemu.
Polecamy Kresowy Serwis Informacyjny. Można z niego ściągnąć w pdfach ciekawe materiały o historii Kresów oraz antypolonizmie i zapomnianej martyrologii Kresów. Poniżej fragment z jednego z wydań KSI, dotyczy on apogeum Ludobójstwa na Kresach, podczas którego – jak się szacuje – wymordowano prawie 200 tyś polskich cywilów. 11 lipca obchodzimy Dziień Pamięci Pomordowanych Kresowian. Niestety, obecna władza w Polsce (poprzednia zresztą również) niechętnie odniósła się do propozycji ustanowienia oficjalnego dnia, zamiast tego proponując rozwiązanie, które fałszuje obraz mordów i tworzy podstawy do gloryfikacji bandytów i ludobójców z UPA i SS Galizien.
Za numerem 01 Kresowego Serwisu Informacyjnego:
68. rocznica ludobóstwa Polaków na Kresach
Pokolenia Kresowe pamiętają i pamiętać będą, bo tego żadna władza nie jest w stanie zabronić, o wszystkich tych, którym, odebrano nie tylko prawo do życia, ale jeszcze ostatnie jego chwile zamieniono w piekło na ziemi. Pamiętamy o „Dzieciach Kresów” w okrutny sposób potraktowanych w obliczu śmierci i po niej. Nigdy nie zapomnimy o wszystkich pochowanych w mogiłach i poza nimi, pod krzyżami i bez nich w nieodkrytych jeszcze miejscach.
Pamięć nie może umrzeć, a jedynie z roku na rok urastać do jeszcze większej i bardziej powszechnej. Prawdziwe obchody tej rocznicy już dawno zaczęły się w lokalnych środowiskach kresowych, bo data 11 lipca 1943 roku uznawana za apogeum ludobójstwa na Wołyniu, jest tu symbolem tej tragedii. Już niebawem przed nami okrągła, bo 70 rocznica, mamy nadzieję, że poprzez bieżące obchody dojdziemy do niej godnie, z szacunkiem i uczcimy ją w stosownym wymiarze i już jako narodowe święto. 68 lat temu pojawiły się łuny nad Wołyniem, które później przeniosły się na całą Wschodnią Małopolskę, a dogasały jeszcze długo z tej strony Buga bo w 1947 roku.
Jeszcze żyją wśród nas ludzie którzy pamiętają czerwone noce na kresach, im też należy się pokłon i szacunek. To wielu z nich nadal uparcie walczy o prawdę i pamięć dla tych którzy na zawsze pozostali na Kresach. Zadaniem następnych pokoleń jest dopilnowanie, aby ta pamięć nie umarła wraz z nimi.
Czytaj i propaguj Kresowy Serwis Informacyjny!
Pomimo ludobójstwa, niszczenia polskiego panstwa i kultury przez totalitaryzmy XX. wieku, problem dyskryminacji, oczerniania, zlych stereotypów na temat Polaków nie zostal w zinstytucjonalizowany sposób podjety. Problem ma nazwe: antypolonizm.