Dbajmy o polszczyznę. Wczoraj otrzymałem propozycję stałej współpracy z tygodnikiem „Uważam Rze” (całokolumnowy felieton raz na dwa tygodnie). Odmówiłem. Po pierwsze, nie wezmę udziału w żadnym projekcie firmowanym przez Pawła Lisickiego. Uniemożliwia mi to pierwsza zasada Walki Cywilnej prowadzonej od września ubiegłego roku: „Bojkot wszelkich działań zmierzających do osłabienia ducha w społeczeństwie, szczególnie prób pomniejszenia rangi katastrofy smoleńskiej i pamięci bohaterów, którzy 10 kwietnia 2010 roku polegli za ojczyznę”. W kategorii tych działań mieszczą się „wstępniaki” ogłaszane przez Pawła Lisickiego w „Plusie Minusie” po 10 kwietnia 2010 roku. Po drugie, publikowanie w gazecie eksponującej błąd ortograficzny w tytule byłoby dla mnie uwłaczające. Autor: wencel wtorek, 8 lutego 2011 http://wojciechwencel.blogspot.com/ … dodano:" ( ) Postawa jaką W.W. demonstruje zdaje się być niezwykle koniecznym […]
Wczoraj otrzymałem propozycję stałej współpracy z tygodnikiem „Uważam Rze” (całokolumnowy felieton raz na dwa tygodnie). Odmówiłem.
Po pierwsze, nie wezmę udziału w żadnym projekcie firmowanym przez Pawła Lisickiego. Uniemożliwia mi to pierwsza zasada Walki Cywilnej prowadzonej od września ubiegłego roku:
„Bojkot wszelkich działań zmierzających do osłabienia ducha w społeczeństwie, szczególnie prób pomniejszenia rangi katastrofy smoleńskiej i pamięci bohaterów, którzy 10 kwietnia 2010 roku polegli za ojczyznę”.
W kategorii tych działań mieszczą się „wstępniaki” ogłaszane przez Pawła Lisickiego w „Plusie Minusie” po 10 kwietnia 2010 roku.
Po drugie, publikowanie w gazecie eksponującej błąd ortograficzny w tytule byłoby dla mnie uwłaczające.
wtorek, 8 lutego 2011
http://wojciechwencel.blogspot.com/
… dodano:" ( ) Postawa jaką W.W. demonstruje zdaje się być niezwykle koniecznym elementem dla rozbudzenia ludzi i wywołania pożądanych zmian.Moim zdaniem tylko radykalizm postaw,który ograniczy dzisiejszy chaos i przywróci podstawowe zapomniane już pojęcia, słowa i normy obyczajowe, może odbudować naszą wspólnotę narodową.
Mocno popieram jego odmowę uczestnictwa w tworzeniu nowego tygodnika, który, jak widać z zapowiedzi, skrojony jest na miarę kolejnego, sztucznie pluralistycznego magazynu, który ma raczej pogłębiać chaos, niż cokolwiek porządkować.
Rynek mediów w całości powinien być w pełni pluralistyczny, ale każdy jego element powinien mieć określoną linię, która jest realizowana w uczciwy sposób. Zupełnym horrendum jest przypadek P.Lisickiego, który sam jest z istoty pluralistyczny. ( )"
Prof. Rafał Broda.