Portal wPolityce.pl opublikował ujawnioną przez Wikileaks depeszę z amerykańskiej ambasady w Londynie ze stycznia 2008 roku, mówiącą o postawie polskich władz wobec projektu tarczy : (C) Podsumowanie. Rząd Jej Królewskiej Mości obawia się, że publiczne wypowiedzi Warszawy od polskich wyborów powodują kwestionowanie przez innych sojuszników w NATO, czy NATO powinno zatwierdzić prace dotyczące tarczy antyrakietowej na szczycie w Bukareszcie w kwietniu. Rząd Jej Królewskiej Mości sugeruje rządowi Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii ostrzeżenie Polaków, że ich wahania wpływają na tę ważną decyzję NATO. (…) Rząd Jej Królewskiej Mości obawia się, że wysiłki USA i Wielkiej Brytanii, aby zapewnić pozytywną decyzję NATO do wprowadzenia tematu tarczy na szczycie w Bukareszcie w kwietniu mogą zostać podważone przez niejednoznaczne wiadomości z Warszawy w […]
Portal wPolityce.pl opublikował ujawnioną przez Wikileaks depeszę z amerykańskiej ambasady w Londynie ze stycznia 2008 roku, mówiącą o postawie polskich władz wobec projektu tarczy :
(C) Podsumowanie. Rząd Jej Królewskiej Mości obawia się, że publiczne wypowiedzi Warszawy od polskich wyborów powodują kwestionowanie przez innych sojuszników w NATO, czy NATO powinno zatwierdzić prace dotyczące tarczy antyrakietowej na szczycie w Bukareszcie w kwietniu. Rząd Jej Królewskiej Mości sugeruje rządowi Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii ostrzeżenie Polaków, że ich wahania wpływają na tę ważną decyzję NATO. (…)
Rząd Jej Królewskiej Mości obawia się, że wysiłki USA i Wielkiej Brytanii, aby zapewnić pozytywną decyzję NATO do wprowadzenia tematu tarczy na szczycie w Bukareszcie w kwietniu mogą zostać podważone przez niejednoznaczne wiadomości z Warszawy w sprawie zobowiązań Polski do tarczy antyrakietowej. (…)
Wielka Brytania planowała współpracę z USA, Republiką Czeską i Polską przy lobbowaniu w innych krajach przed szczytem w sprawie zasadności prowadzenia współpracy NATO ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie tarczy antyrakietowej. (…)
Jednak ostatnie wypowiedzi polskich urzędników sugerujące niepewność co do finalizacji ustaleń ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie trzeciego miejsca lokalizacji rakiet przechwytujących skłoniły szczególnie Niemców, jak twierdzi Rząd Jej Królewskiej Mości, do wyrażenia niepokoju o roztropność NATO w kwestii kontynuacji prac nad tarczą antyrakietową.(…)
10 (C) wniosek do działania na rzecz państwa: Prosimy o radę czy Rząd Jej Królewskiej Mości powinien naciskać na Warszawę w celu złagodzenia jej publicznych wypowiedzi dających do zrozumienia, że jest niepewna co do umieszczenia trzeciej bazy pocisków przechwytujących, powodujących ryzyko osłabienia poparcia dla tarczy antyrakietowej wśród członków NATO.
"Jesli pozwolisz, by robactwo sie rozmnozylo, rodza sie prawa robactwa."