22.02.2012. Nienatemat.pl jest nazwą, która bardziej mi się podoba… Nekranowy Bloger R.Zaleski napisał: „[…] Ja uważam, że Lis nie czuje netu.”. Mnie interesuje: co „zakontraktowani” PISZĄ O SOBIE. -„Niesforne Dziecię Gutenberga”.
* romanzaleski.nowyekran.pl/post/53575,lee-tyle-natemat-pl-lisa
Poniżej zdjęcie inspirujące z sieci…
Powyżej nie ma nikogo "z drużyny" Lisa i Machały…
* romanzaleski.nowyekran.pl/post/53575,lee-tyle-natemat-pl-lisa
Zawodowo i naukowo poruszamy się w obszarze architektury, wnętrz i designu. Na blogu będziemy dzielić się z Państwem najciekawszymi wydarzeniami ze świata projektowania, tym co nas inspiruje, zachwyca albo bulwersuje. Jesteśmy zespołem projektowym, działającym na polu współczesnej architektury. Podejmujemy się działań projektowych począwszy od designu i mebli, przez obiekty większej skali, po projekty w skali miejskiej w oparciu o nowe technologie. Zawodowo i naukowo poruszamy się w obszarze architektury, wnętrz i designu.
Na blogu będziemy dzielić się z Państwem najciekawszymi wydarzeniami ze świata
projektowania, tym co nas inspiruje, zachwyca albo bulwersuje.
Przez dwanaście lat uczę: jak spłacać kredyty, na jaki okres pożyczać pieniądze, co robić z wolnymi środkami by żyć bezpiecznie.
Ja w przeciwieństwie do tzw. dużych firm doradczych nie jestem związany kapitałowo z żadnym bankiem, którego usługi miałbym preferować w sposób szczególny. Nikt mi nie nakazuje, co mam sprzedać oraz sugerować klientowi. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jestem niezależnym doradcą finansowym w prawdziwym znaczeniu tego słowach. Poza tym doradztwo jest moją pasją od kilkunastu lat. A największą satysfakcją jaką mam z pracy jest zadowolony klient i bezpiecznie ulokowane bądź pożyczone dla niego pieniądze.…
Absolwentka Wydziału Projektowania Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (dyplom w 1996). W 2009 roku otworzyła swój pierwszy salon mody na Pradze Północ w Warszawie. Laureatka wielu nagród, m.in.: dwukrotnie otrzymała Nagrodę "Projektant roku" polskiej edycji magazynu "Elle", Złota Ikona A4.
Jestem studentem IV roku grafiki ASP w Warszawie, należę do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU). Tworzę plakaty, ilustracje, projektuję książki. Lubię oscypek i ogórki małosolne z bazaru Hali Mirowskiej.
Jestem prawnikiem, ekspertem i koordynatorem projektu “Przejrzystość i tworzenie prawa” Forum Obywatelskiego Rozwoju (Fundacja FOR) oraz członkiem zespołu prawa konkurencji i doradztwa regulacyjnego kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Na co dzień zajmuję się przypadkami złego, niechlujnie i w pośpiechu tworzonego, prawa. W tym miejscu pisać będę o patologiach, ale też będę starał się pokazywać pozytywne przykłady.
Prywatnie jestem początkującym triatlonistą i biegaczem, a także fascynatem "filozoficznej" literatury science-fiction (I. Asimov, P.K. Dick).
Tadeusz Bartoś. Filozof, publicysta, wykładowca uniwersytecki. Ukończył Kolegium Filozoficzno-Teologiczne Dominikanów w Krakowie. Obronił pracę doktorską na wydziale filozofii i socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Otrzymał stopień doktora habilitowanego w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Jest dyrektorem programowym Warszawskiego Studium Filozofii i Teologii. Publikuje w głównych polskich gazetach. Jest autorem wielu publikacji filozoficznych i teologicznych, w tym między innymi: Jan Paweł II. Analiza krytyczna. W poszukiwaniu mistrzów życia. Koniec prawdy absolutnej, i innych. Obecne jest profesorem w Akademii Humanistycznej w Pułtusku.
Jak każdy czytam newsy. Jak każdy z interpretacji dowiaduje się, jak mam je rozumieć. Jak każdy zadaje sobie pytanie, czy rozumiem je dobrze. Od pewnego czasu zorientowałem się, że sensu wielu newsów zrozumieć nie jestem w stanie. Zastanawiałem się zawsze kim są z zawodu i jakie doświadczenie w biznesie mają ludzie, którzy zawodowo interpretują gospodarczą rzeczywistość. W zasadzie nie ma się jak tego dowiedzieć. Czytając kolejne recepty na udane inwestycje i wskazówki jak przetrwać kryzys doszedłem do wniosku, że czas się wypowiedzieć. Pracuję zawodowo od 18 lat. Kierowałem i kieruje dużymi i małymi firmami. Nie wiem wszystkiego najlepiej, ale czymś mogę się jednak podzielić. Czy ma to jakąś wartość czy też nie oceńcie sami.
Swoje prace pokazywał m.in: w warszawskiej galerii Zachęta, CSW Zamek Ujazdowski i w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Były redaktor naczelny magazynów "Aktivist", "Exklusiv", "Machina Design" i "Lub Czasopismo". Obecnie pracuje nad fotopowieścią pt.: "200", jej fragmenty publikuje na blogu.
Z zawodu jestem matematykiem, ale przez 30 lat pracowałem w informatyce teoretycznej, a przez następne 20 prowadziłem rodzinną firmę cukierniczą istniejącą od roku 1869. Teraz — po przekazaniu zarządu firmy synowi Łukaszowi i synowej Małgosi — znów uczę, choć nie informatyki, ale zarządzania. Szczególnie interesują mnie współczesne aspekty zarządzania jakością, a w tym motywowanie godnościowe jako przeciwieństwo metody kija i marchewki. Interesuje mnie też gospodarka wolnorynkowa, ekologia języka ojczystego (mówmy „w cudzysłowie”, a nie „w cudzysłowiu”) i parę innych tematów. Po pracy lubię teatr, muzykę baroku, Gabriela Garcię-Marquez, narty (zjazdowe i ski-alpinizm),wioślarstwo (skif), windsurfing i rower górski.
Zgodnie z ALFABETEM i moją pamięcią dotarłem do blogera,
którego wykładów słuchałem, słucham i czytam…
* romanzaleski.nowyekran.pl/post/53575,lee-tyle-natemat-pl-lisa
c.d.n.
"- "Z wielka wprawa znajdujemy dla SIEBIE wymówki i z niezwyklym talentem zrzucamy wine na INNYCH." Laurence J. Peter"