Specjaliści są jednogłośni, że w sklepikach szkolnych musi pojawić się zdrowe jedzenie. Szkodliwe słodkie przekąski dla dzieci sprawiają, że małe umysły są pobudzone, nie potrafią się skoncentrować na nauce. Produkty dostępne w sklepikach szkolnych ze zdrowiem nie mają nic wspólnego. W Polsce powoli zmienia się trend zaopatrywania sklepików w szkodliwe przekąski. Co można kupić w takim sklepiku? Oto zestaw najpopularniejszych produktów. Wielu właścicieli sklepików szkolnych próbowało wprowadzić do szkoły choćby bułki słodkie lub kanapki ręcznie robione na miejscu. Ze świeżych produktów, warzyw, nabiału oraz wędlin. Niestety uczniowie nie chcieli ich kupować, a przedsiębiorcy byli narażeni na ogromne straty. Aktualnie zdrowie młodych ludzi staje się coraz słabsze. Dzieci są podatne na choroby, walczą z alergiami, miewają problemy z układem pokarmowym, są […]
Specjaliści są jednogłośni, że w sklepikach szkolnych musi pojawić się zdrowe jedzenie. Szkodliwe słodkie przekąski dla dzieci sprawiają, że małe umysły są pobudzone, nie potrafią się skoncentrować na nauce. Produkty dostępne w sklepikach szkolnych ze zdrowiem nie mają nic wspólnego. W Polsce powoli zmienia się trend zaopatrywania sklepików w szkodliwe przekąski. Co można kupić w takim sklepiku? Oto zestaw najpopularniejszych produktów.
Wielu właścicieli sklepików szkolnych próbowało wprowadzić do szkoły choćby bułki słodkie lub kanapki ręcznie robione na miejscu. Ze świeżych produktów, warzyw, nabiału oraz wędlin. Niestety uczniowie nie chcieli ich kupować, a przedsiębiorcy byli narażeni na ogromne straty.
Aktualnie zdrowie młodych ludzi staje się coraz słabsze. Dzieci są podatne na choroby, walczą z alergiami, miewają problemy z układem pokarmowym, są nadpobudliwe i rozdrażnione. Trudno spotkać dziecko, które nie lubi i nie je słodyczy. W dzisiejszych czasach słodycze zjadane są w większej ilości niż owoce i warzywa. To prowadzi do wielu niebezpiecznych chorób, na przykład cukrzycy. Badania pokazują, że bardzo duża ilość dzieci szkolnych ma nadwagę.
Musiały zajść zmiany. Alarmowali rodzice i nauczyciele. W końcu sejm rozpoczął walkę ze śmieciowym jedzeniem w szkołach. Już teraz w wielu regionach kraju szkoły zabroniły stawiania w swoich placówkach automatów z napojami kolorowymi oraz słodkimi przekąskami. Mimo faktu, że taka przekąska była droższa nawet o kilka złotych niż w hipermarkecie, z powodzeniem sprzedawała się w szkole.
W szkolnych sklepikach do tej pory można było kupić hamburgery, hot- dogi, mini pizze. Mimo że obok można było kupić kanapki oraz świeże bułki, dzieci chętniej wydawały kieszonkowe na niezdrowe przekąski. Chipsy, kolorowe napoje, zamiast świeżych soków. Zdrowa żywność nadal nie jest popularna wśród młodzieży.
Świadomość dzieci i młodzieży na temat zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania można podnosić za pomocą pogadanek oraz prelekcji organizowanych w szkołach. Otyłość wśród młodych ludzi jest zatrważająco wielka, średnio co drugie dziecko w Polsce posiada nadprogramowe kilogramy, które są wynikiem złego odżywiania oraz braku ruchu. Najważniejsze jest jednak, aby rodzice uczyli swoje dzieci ograniczania słodyczy, zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Co jeść, żeby nie tyć? Zobacz więcej.