ONA I ON
Like

Telewizja naziemna

08/04/2015
662 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Telewizja naziemna charakteryzuje się nadawaniem sygnału z nadajników satelitarnych. Od roku 2013 w Polsce, za sprawą ustawy, całkowicie zastąpiła telewizję analogową. Co należy zrobić, by odbierać telewizję naziemną? By odbierać sygnał telewizji naziemnej, potrzebny będzie dekoder DVB-T, antena naziemna. Wiele telewizorów posiada wbudowany tuner DVB-T, który pozwala na odbiór sygnału. Jeżeli chcesz odbierać sygnał w laptopie lub komputerze, potrzebna Ci będzie specjalna karta z możliwością odbioru DVB-T. W Polsce metodą kodowania jest metoda MPEG-4 i tylko dekodery z możliwością odkodowania tego sygnału będą odbierać telewizję naziemną. Jakie są zalety posiadania telewizji naziemnej? Jakość obrazu i dźwięku odbieranego w telewizji naziemnej jest zdecydowanie lepsza. Śnieżenia czy odbicia nie istnieją w tej metodzie odbioru. Dźwięk nadawany jest w najwyższej jakości, istnieje również […]

0


Telewizja naziemna charakteryzuje się nadawaniem sygnału z nadajników satelitarnych. Od roku 2013 w Polsce, za sprawą ustawy, całkowicie zastąpiła telewizję analogową.

Co należy zrobić, by odbierać telewizję naziemną?

By odbierać sygnał telewizji naziemnej, potrzebny będzie dekoder DVB-T, antena naziemna. Wiele telewizorów posiada wbudowany tuner DVB-T, który pozwala na odbiór sygnału. Jeżeli chcesz odbierać sygnał w laptopie lub komputerze, potrzebna Ci będzie specjalna karta z możliwością odbioru DVB-T. W Polsce metodą kodowania jest metoda MPEG-4 i tylko dekodery z możliwością odkodowania tego sygnału będą odbierać telewizję naziemną.

Jakie są zalety posiadania telewizji naziemnej?

Jakość obrazu i dźwięku odbieranego w telewizji naziemnej jest zdecydowanie lepsza. Śnieżenia czy odbicia nie istnieją w tej metodzie odbioru. Dźwięk nadawany jest w najwyższej jakości, istnieje również możliwość odbioru dźwięku w technologii Dolby Digital.

Jeżeli posiadamy dekoder z opcją PVR, możemy nagrywać ulubione programy, przewijać lub zatrzymywać w dowolnym momencie. W tej opcji istnieje również funkcja programowego nagrywania. Jeżeli nie ma nikogo w domu, a ustawimy opcje nagrywania na daną godzinę, program nagra się automatycznie. Dzięki tej opcji nie opuścimy odcinka ulubionego serialu czy ciekawego filmu w telewizji.

Wirtualna wypożyczalnia filmów, tak zwane VOD, to wygoda i komfort wybierania filmów i bajek na życzenie. Takie możliwości daje tylko telewizja cyfrowa. Telewizja naziemna oferuje również usługę elektronicznego przewodnika po programach. Dzięki tej opcji w łatwy sposób dowiesz się, co będzie emitowane na danym programie.Zobacz więcej!

Inne zapisy autora:

0

Avatar
newdziennik

5 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758