1.12.2012. NOWA sejmowa strona internetowa zawiera w „zakładce”
– „Dla mediów” listę sprostowań od stycznia 2010 do maja 2011… Dziennik „Fakt” ma 5; Dziennik Gazeta Prawna 2; Polska The Times 1; Gazeta Wyborcza 1; TVN24/portal www.tvn24 też po 1.
* www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/home.xsp
W tekście nadesłanego sprostowania lub odpowiedzi nie wolno bez zgody wnioskodawcy dokonywać skrótów ani innych zmian, które by osłabiały jego znaczenie lub zniekształciły intencje autora. Tekst sprostowania nie może być komentowany w tym samym numerze lub audycji. Nie dotyczy to odpowiedzi i nie wyklucza prostej zapowiedzi polemiki lub wyjaśnień.
Redaktor naczelny może odmówić opublikowania sprostowania lub odpowiedzi, jeżeli:
Redaktor naczelny jest zobowiązany przekazać wnioskodawcy pisemne zawiadomienie o odmowie opublikowania sprostowania lub odpowiedzi i przyczynach tego.
Sprostowanie lub odpowiedź mogą być podpisane pseudonimem, gdy ich podstawą jest zagrożenie dobra związanego z pseudonimem; nazwisko podaje się wtedy tylko do wiadomości redakcji.
Sprostowanie nieprawdziwej informacji na temat diet otrzymywanych przez eurodeputowanych za udział w pracach komisji sejmowych, opublikowanej w dzienniku "Fakt" 26 maja 2011 r.
Sprostowanie nieprawdziwej informacji na temat sposobu wydatkowania środków na prowadzenie biur poselskich, opublikowanej w dzienniku "Fakt" 11 maja 2011 r.
Sprostowanie nieprawdziwych informacji dotyczących rzekomego niespełniania norm przez sejmowe palarnie, opublikowanych w portalu www.tvn24.pl w dniu 15 listopada 2010 r.
Sprostowanie nieścisłych informacji na temat usługi informatycznej dla biur poselskich, opublikowanych w dzienniku „Fakt” 14 września 2010 r.
Sprostowanie nieprawdziwych informacji dotyczących tzw. ustaw powodziowych, opublikowanych w „Dzienniku Gazecie Prawnej” 9 sierpnia 2010r.
Sprostowanie nieprwadziwej informacji na temat umowy z Muzeum Narodowym o wypożyczenie obrazów zdobiących wnetrza Sejmu, opublikowanej w dzienniku "Fakt" 9 lipca 2010 r.
Sprostowanie nieprawdziwych informacji dotyczących wypowiedzi marszałka Sejmu na temat powołania Szefa NBP, opublikowanych w dzienniku "Polska The Times" 14 kwietnia 2010 r.
Sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat rzekomego przetrzymywania przez Marszałka Sejmu kilku projektów ustaw, opublikowanych w „Gazecie Wyborczej” 17 marca 2010 r.
Sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat obowiązujących procedur zakwaterowania w Domu Poselskim, opublikowanych w dzienniku „Polska The Times” 17 marca 2010 r.
Sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat zakwaterowania w Domu Poselskim podanych w dzienniku „Fakt” 15 marca 2010 r.
Sprostowanie nieprawdziwego stwierdzenia zawartego w filmie dokumentalnym „Władcy marionetek”, wyemitowanego na antenie stacji TVN24 w dniu 14 marca 2010 r.
Sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat zastosowania przez Marszałka Sejmu procedury zgłaszania kandydatur na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, opublikowanych przez Dziennik Gazeta Prawna 28 stycznia 2010 r.
c.d.n. :))) – Andrzej Budzyk – Zachęcam do zaglądania na strony internetowe SEJMU I SENATU.