Takie postępowanie jest zalecane pojawi się ogromna ilość dodatkowych materiałów dowodowych, które skutecznie zaciemnią istotę sprawy, zagmatwają cały jej przebieg i przedłużą okres jej prowadzenia nawet do końca życia wnioskodawców.
Pojawiło się kolejne postanowienie sądu, tym razem to Sąd Okręgowy w Kielcach nie spiesząc się, bo po ponad 80 dniach oczekiwania wydał to fascynujące postanowienie.
SSR w Starachowicach pan Wojciech Kucharski od ponad dwóch lat prowadzi sprawę w widoczny dla każdego postronnego obserwatora ukierunkowany sposób łamiąc przy tym prawo a wszystkie dotychczasowe skargi i zażalenia dotyczące jego osoby nie były przez jego kolegów uwzględniane, wnioskodawczynie teraz też nie oczekiwały innej odpowiedzi niż właśnie takiej jak w obecnym postanowieniu. Zostały pozbawione możliwości przedstawienia swoich żądań dotyczących wyłączenia wszystkich sędziów S.R. w Starachowicach ze względu na ich współzależność zawodową i towarzyską, która bezpośrednio wpływała na podejmowane decyzje sądowe.
Sąd Okręgowy w Kielcach, więc znów troszkę sobie kitował i wytłumaczył ciemnym ludziom jak wygląda prawidłowość działania polskich sądów.
I tak w skrócie;
1. Obywatel ( strona) ma prawo do założenia sprawy w polskim sądzie.
2. Obywatel ( strona) ma prawo ponieść wszelkie koszty związane z celowym lub niewłaściwym prowadzeniem sprawy przez sędziego prowadzącego.
3. Obywatel ( strona) ma prawo składać wnioski, skargi, zażalenia oraz domagać się uzupełnienie protokołów o treści wcześniej niezaprotokołowane.
4. Obywatel ( strona) powinien/na znać wszelkie zwyczaje i procedury panujące w danym Sądzie, aby wiedzieć czy był w ogóle jakiś sens wnosić daną sprawę.
5. Obywatel ma prawo odwoływać się w sprawie rażąco niesprawiedliwych postanowień do Sądu wyższej instancji w celu przedłużenia biegu sprawy a nie w celu naprawienia błędów Sądu niższej instancji.
6. Sąd nie musi przed rozstrzygnięciem zapoznawać się z przedstawianymi dowodami w sprawie.
7. Sąd nie może uwzględniać wniesionych skarg i zażaleń dotyczących sposobu prowadzenia sprawy gdyż zawsze są one bezzasadne.
8. Sąd nie może podważać decyzji wydanych przez jakiegokolwiek ze swoich kolegów.
9. Sąd nie musi dokonywać zmian uzupełniających dany protokół, jeśli mogłoby to niekorzystnie wpłynąć na dobre imię lub pracę sędziego prowadzącego.
10. Sąd nigdy nie dopuszcza się przewlekłości spraw a w tym aspekcie (strona) ma prawo dochodzić swych praw w odrębnym postępowaniu.
11. Sędzia ma prawo przesłuchiwać pijanych świadków zaprzyjaźnionej strony, jeśli tylko są w stanie mówić, nie wszczynają burd i awantur.
12. Analizę stanu trzeźwości świadka sędzia przeprowadza osobiście bazując się na osobistych doznaniach zmysłowych używając do tego celu zmysłów węchu i wrodzonej inteligencji.
13. Sąd nie ma obowiązku prowadzić sprawy w kierunku i na podstawie, jakiej ona powstała a tym samym nie jest związany ze sposobem jej prowadzenia mając wolną rękę, w jakim kierunku ją prowadzić.
14. Wszelkie pomyłki w datach czy opisach pism kierowanych przez Sąd są dopuszczalne a decyzje mogą być niefirmowane przez nikogo i podpisywane przez sekretarki, pomimo, że kierowane są do konkretnych osób np. Prezesa Sądu, od którego oczekuje się reakcji na daną sprawę.
15. Do pism dla uciążliwej ( strony) domagającej się swoich praw, dołącza się kartkę z adnotacją, że od w/w decyzji nie przysługuje już żadne zażalenie.
Wyjaśnienie do pkt.13.
Sprawa o zniesienie współwłasności zapisanej wszystkim stronom darowizną ( każda ma zapisaną odrębną część), na jedynie możliwej zasadzie t j; sprzedaży w drodze licytacji publicznej ze względu na brak możliwości najmniejszego porozumienia, która to z ustawy wyklucza inne rozwiązania, może prowadzona być np., jako sprawa o zasiedzenie się jednego z członków rodziny licząc okres od wieku niemowlęcego uczestniczki i dokładając kilka lat przed oddaniem nieruchomości do użytku i zameldowania.
Nie znaczy to jednak, że po kilkunastu latach prowadzenia sprawy w innym kierunku sędzia nie powróci do jej rozpatrzenia z art. będącego jej podstawą.
Takie postępowanie sędziego jest nawet zalecane, ponieważ w sprawie pojawi się ogromna ilość dodatkowych materiałów dowodowych, które skutecznie zaciemnią istotę sprawy, zagmatwają cały jej przebieg i przedłużą okres jej prowadzenia nawet do końca życia wnioskodawców.
To ma dla sądu zasadniczą korzyść np., zapewnia ciągłość pracy i pewnych dochodów, pozwala uzyskać dodatkowe profity od państwa oraz indywidualnych osób, uczestnikom zapewnia ochronę i daje prawne przyzwolenie na samoistne zarządzanie nie swoją częścią nieruchomości i poczucie bycia samoistnymi właścicielami.
O przewlekłości sprawy nie ma tu mowy!
Na tym kończę i zamieszczam skany szybkiego postanowienia wydanego już po ponad 80 dniach przez S.O. w Kielcach, proszę zwrócić uwagę na badanie pijanego świadka, wytłumaczenie kpin sędziego z wnioskodawczyni, uzasadnienia, że sprawa może prowadzona być dowolnie, mówiąc potocznie (nie na temat), wcześniej udzielono odpowiedzi, że zapoznanie sędziego z dowodami następuje dopiero w końcowej fazie podczas końcowego rozstrzygnięcia.
Jestem zwyklym czlowiekiem który zdobyl wszechstronne doswiadczenia przezyl troche lat i umie wyciagac wnioski