Sąd Najwyższy zrównał prawa obywateli z mediami
03/01/2012
414 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
„Decyzja Sądu Najwyższego, który zezwolił na nieograniczone finansowanie kampanii poszczególnych kandydatów przez „niezależne” grupy zmienił krajobraz polityczny
Decyzja Sądu Najwyższego, który zezwolił na nieograniczone finansowanie kampanii poszczególnych kandydatów przez "niezależne" grupy zmienił krajobraz polityczny – pisze "NYT". Sąd stworzył warunki, w których politycy mogą walczyć ze swymi oponentami, teoretycznie "nie pozostawiając odcisków palców", ponieważ firmowane ich nazwiskiem reklamy mogą pozostać łagodne i pozytywne, a spoty sfinansowane przez popierające ich grupy niosą toksyczne – dla konkurentów – treści. „….”
Na rzecz kandydujących polityków działają między innymi tzw. Political Action Committee – PAC. To popularna w USA forma organizowania się w grupy mające wspólne cele polityczne czy lobbingow „…(
źródło)
Dlaczego decyzja Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych jest tak ważna dla demokracji ?. Do tej pory organizacjami „politycznymi „ mogącymi w sposób nieograniczony finansować politykę i polityków , oraz kontrolującymi większość czarnego PR były …media .
Najlepszym przykładem uprzywilejowania mediów w stosunku do obywateli jest Polska . Media w Polsce są najbardziej wpływowymi organizacjami politycznymi , mogą wydawać nieograniczone środki i nieograniczony czas antenowy czy obszar szpaltowy na wspieranie polityków i lobbowanie , stręczenie ideologiczne .
Żaden z kandydatów w Polsce nie jest w stanie przy łamiącym prawa obywatelskie systemie wyborczym zbudować jakiegokolwiek realnego zaplecza finansowego. Polskie prawo wyborcze faworyzuje media , wodzów i oligarchie partyjnych.
I najwyższy czas z tym skończyć . Zrównać prawa Polaków z mediami .
Marek Mojsiewicz