HYDE PARK
Like

Rośliny doniczkowe o niskich wymaganiach – idealne dla zapracowanych

24/01/2024
125 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
Rośliny doniczkowe o niskich wymaganiach – idealne dla zapracowanych

Należysz do osób, którym wiecznie brakuje czasu na przyjemności, ale chcesz otaczać się żywą roślinnością? Sięgnij po rośliny doniczkowe o niskich wymaganiach i takie, które są łatwe w hodowli.

0


Wbrew pozorom także osoby zabiegane i zapracowane, mogą cieszyć się pięknym domowym ogródkiem. Jeżeli do nich należysz, to wystarczy, że sięgniesz po takie gatunki jak: monstera, maranta, zamiokulkas, niektóre sukulenty i kaktusy, aglaonema, filodendrony, strelicje. Sprawdź, dlaczego właśnie na nie warto się zdecydować. Dowiedz się, czego potrzebują takie rośliny oraz poznaj najważniejsze korzyści z posiadania kwiatów w domu, nawet wtedy, gdy Twoja praca pożera większość czasu, jakim dysponujesz.

Rośliny doniczkowe łatwe w utrzymaniu dla zapracowanych osób

Rośliny doniczkowe dla zabieganych cechuje przede wszystkim prostota w hodowli. Są to kwiaty, które nie wymagają zbyt wielkiego zainteresowania ze strony ich opiekuna. Mimo to dobrze sobie radzą – rosną zdrowe i zachwycają swoim wyglądem.

Są to kwiaty, które:

  • dobrze znoszą rzadkie podlewanie;
  • świetnie czują się nawet w nieco zacienionych wnętrzach;
  • nie potrzebują przesadnie dużo przestrzeni, by móc zdrowo rosnąć i prawidłowo się rozwijać.

Rośliny, o jakich mowa oferuje m.in. sklep Plants For Humans. To idealne miejsce na Twoje zielone zakupy. Tam nabędziesz zdrowe rośliny doniczkowe już przesadzone i dostarczane w odpowiednio dużych, właściwie zabezpieczonych kartonach. Nie musisz się więc obawiać o ich stan ani o to, że mogą zarazić pozostałych Twoich zielonych podopiecznych.

Co ważne Plants For Humans nie tylko sprzedaje, ale również doradza w kwestiach wyboru najlepszego dla Ciebie gatunku.

Porady dotyczące pielęgnacji roślin o niskich wymaganiach

Czego mogą potrzebować Twoje rośliny o niskich wymaganiach? Są one rzeczywiście minimalne, ale istotne dla dobrostanu kwiatów. Oto najważniejsze zasady, których powinieneś przestrzegać przy ich pielęgnacji.

Regularność podlewania

Co najmniej raz czy dwa w tygodniu. Zbyt częstsze podlewanie może doprowadzić do osłabienia, gnicia korzeni i uszkodzenia rośliny; za rzadkie do przesuszenia, co z kolei potrafi uszkodzić liście.

Systematyczne utrzymywanie czystych liści

Raz na jakiś czas powinieneś usunąć kurz z liści. Dzięki temu roślina będzie nie tylko lepiej wyglądała, ale będzie też zdrowsza. Osiadłe na ich powierzchni zabrudzenia, zatykają aparaty szparkowe, co utrudnia roślinie przeprowadzanie fotosyntezy.

Nawożenie

Rośliny doniczkowe powinieneś też „dokarmiać”. Służą temu celowi dedykowane konkretnym gatunkom nawozy. Pamiętaj, aby zimą zaprzestać tej czynności i pozwolić roślinom przejść w stan spoczynku. Zasil je wraz z nadejściem wiosny. Jak często to robić, podpowie Ci ulotka danego środka.

Regularna obserwacja

To bardzo ważne, gdyż w czasie takiego cyklicznego przeglądu np. raz na tydzień czy miesiąc, możesz szybko odkryć, że Twojego zielonego przyjaciela zaatakował szkodnik lub choroba. Im szybciej zaobserwujesz takie zmiany jak: żółknięcie bądź brązowienie liści, zasychanie ich fragmentów czy ogólne pogorszenie wyglądu całej rośliny, tym łatwiej będzie Ci uratować kwiatka.

Jak dostosować miejsce w domu do hodowli roślin niewymagających

Wybór odpowiedniego stanowiska dla Twoich roślin to bardzo ważna kwestia. Wszystkie kwiaty bez wyjątku lubią mieć zapewniony, chociażby minimalny dostęp do światła. Czerpią z niego energię do życia i wzrostu. Dlatego najlepiej będzie, jeśli umieścisz swoich zielonych przyjaciół na parapecie okiennym za zasłonką bądź ustawisz doniczki w pobliżu okna, gdzie będzie do nich docierało choć trochę światła dziennego.

Korzyści z posiadania roślin doniczkowych dla zdrowia i samopoczucia

Wciąż zastanawiasz się, czy warto w ogóle mieć rośliny doniczkowe w domu? Poznaj nasze najważniejsze korzyści z ich posiadania:

  • kwiaty obniżają poziom stresu – przebywanie wśród zieleni pomaga się odprężyć i zrelaksować;
  • niektóre okazy pomagają oczyszczać powietrze, którym oddychasz – to minimalizuje wiele Twoich problemów zdrowotnych;
  • rośliny zwiększają poziom wilgotności powietrza – dzięki temu lepiej będzie Ci się, ale i oddychało;
  • dzięki roślinom może zmienić się Twoja systematyczność – opieka nad kwiatami może wyrobić w Tobie szereg czynności nawykowych związanych z ich pielęgnacją; wtedy również łatwiej będzie Ci stworzyć Twoją własną rutynę także w życiu codziennym czy zawodowym;
  • kwiaty to dobry sposób na walkę z depresją – dbając o nie, doglądając ich, a nawet rozmawiając z nimi, możesz poczuć się dużo lepiej; obserwowanie jak rosną zdrowe lub wychodzą z choroby bądź osłabienia, może stać się również dla Ciebie źródłem radości, która choć trochę złagodzi stan depresji.

0

kampanieonline

251 publikacje
0 komentarze
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758