Jak każdy element naszego ciała, także i stopy mają swoje problemy, których zresztą nie powinniśmy lekceważyć, tylko zapobiegawczo raz po raz skorzystać z poniższych rad. PĘKAJĄCE PIĘTY Najczęściej są następstwem mocnego przesuszenia i szybkiego rogowacenia naskórka. Pęknięcia mogą się też tworzyć z powodu niedoboru witamin, głównie witaminy A. Co zrobić? Najlepiej codziennie moczyć stopy w wodzie z dodatkiem soli kosmetycznej lub płynu do kąpieli i delikatnym starciu zrogowaciałego naskórka wmasuj w pięty krem gojący pęknięcia albo zawartość kapsułki z witaminą A oraz E, a następnie załóż bawełniane skarpetki. Pod wpływem ciepła, krem lub zawartość ampułki łatwiej wnikną w skórę i pozwolą mu korzystnie działać na nasze pięty. POCĄCE SIĘ STOPY Często są jednym z następstw […]
Jak każdy element naszego ciała, także i stopy mają swoje problemy, których zresztą nie powinniśmy lekceważyć, tylko zapobiegawczo raz po raz skorzystać z poniższych rad.
PĘKAJĄCE PIĘTY
Najczęściej są następstwem mocnego przesuszenia i szybkiego rogowacenia naskórka. Pęknięcia mogą się też tworzyć z powodu niedoboru witamin, głównie witaminy A. Co zrobić? Najlepiej codziennie moczyć stopy w wodzie z dodatkiem soli kosmetycznej lub płynu do kąpieli i delikatnym starciu zrogowaciałego naskórka wmasuj w pięty krem gojący pęknięcia albo zawartość kapsułki z witaminą A oraz E, a następnie załóż bawełniane skarpetki. Pod wpływem ciepła, krem lub zawartość ampułki łatwiej wnikną w skórę i pozwolą mu korzystnie działać na nasze pięty.
POCĄCE SIĘ STOPY
Często są jednym z następstw zimy, kiedy chronimy nasze nogi i stopy ubierając ciepłe buty i grube skarpety, przez co skóra ma problemy z oddychaniem i jest stale wilgotna, co stwarza sprzyjające warunki do infekcji grzybiczych. Co zrobić? Wymocz stopy w kąpieli ziołowej. Dokładnie osusz skórę i posmaruj preparatem ograniczającym potliwość. Warto stosować także dezodorant do stóp, a jeśli nosisz zakryte buty, używaj też talku, który wchłania wilgoć. W ciągu dnia, np. w pracy, zmieniaj obuwie na lżejsze. Jeśli zauważysz pierwsze oznaki grzybicy – pęcherzyki na podeszwach i między palcami – po każdym umyciu stóp smaruj skórę preparatem przeciwgrzybiczym, np. z olejkiem z drzewa herbacianego. Im szybciej się zorientujesz, że masz z nią problem tym lepiej, bo nieleczona może okazać się naprawdę bolesna, czego myślę wolelibyśmy uniknąć.