Polskie LNG odstąpiło od budowy części terminalu, co oznacza zmniejszenie kontraktu o 120,2 mln zł – podało PBG w komunikacie.
"Zarząd PBG informuje, że w dniu 23 grudnia 2011 roku otrzymał jako Partner Konsorcjum zawiadomienie w sprawie odstąpienia przez Polskie LNG S.A. od budowy azotowni dla celów regulacji liczby Wobbego w ramach realizacji zawartej z Konsorcjum w dniu 15 lipca 2010 roku umowy na budowę Terminalu LNG w Świnoujściu" – napisano.
 

PAP/WNP.pl

Czy sojusz z Saipem w sprawie gazu łupkowego z PBG był przyczyną?

Firma budowlana PBGchce w przyszłości zarabiać na wydobyciu gazu łupkowego w Polsce i ma już zagranicznego partnera – Saipem z włoskiej grupy Eni, z którym chciałaby współpracować w tym segmencie, poinformował prezes PBG Jerzy Wiśniewski. "Partnerem PBG ma być Saipem z włoskiej grupy Eni, jedna ze spółek, z którą PBG terminal LNG w Świnoujściu. Saipem jest też obecny w wydobyciu gazu łupkowegow świecie; posiadają doświadczenie, technologię i spółkę wyspecjalizowaną w tym segmencie oraz ubiegają się o koncesje na wydobycie. Prowadzimy rozmowy dotyczące współpracy w tym sektorze. Jeżeli w Polsce rozpoczną się prace związane z wydobyciem gazu łupkowego, to sądzimy, że Saipem będzie naszym partnerem. Bardzo cieszy nas ta współpraca" – powiedział Wiśniewski portalowi WNP.pl.

Forsal/WNP.pl

Kerjow