Odnosząc się do zagrożeń międzynarodowych – m.in. konfliktu na Ukrainie czy działań radykalnych islamistów na Bliskim Wschodzie i w Europie, Braun powiedział, że państwo polskie jest obecnie w tak opłakanym stanie, że nie ma możliwości oddziaływania w jakiejkolwiek strefie konfliktu. Zresztą nawet gdyby miało, „lepiej wysyłać za granicę firmy spedycyjne aniżeli korpusy ekspedycyjne” – stwierdził, dając do zrozumienia, że najlepsze dla szerzenia pokoju na świecie są wspólne interesy gospodarcze. Dlatego nie na miejscu – zdaniem Brauna – są takie deklaracje polskich urzędników jak ostatnio szefa dyplomacji Grzegorza Schetyny, który w Stanach zapewnił o polskim wsparciu dla działań militarnych przeciwko Państwu Islamskiemu, de facto angażując nas w kolejną wojnę.
W relacjach Polski z innymi krajami Braun żąda „co najmniej wzajemności” i dotyczy to nie tylko kontaktów z USA oraz „Eurokołchozem”, jak określa Unię Europejską. Niedopuszczalne są bowiem także m.in. zobowiązania majątkowe wobec Izraela, które nie są znane opinii publicznej i nie były potwierdzane traktatami.
Spotkania z reżyserem – zadeklarowanym monarchistą, autorem takich głośnych filmów jak „Transformacja”, „New Poland”, „Towarzysz generał idzie na wojnę”, „Eugenika – w imię postępu” czy „TW Bolek” – odbędą się 13 lutego w Clark (New Jersey), w siedzibie Polskiej Fundacji Kulturalnej (od godz. 7 wieczorem), 14 lutego na nowojorskim Greenpoincie, w polskim kościele narodowym przy 678 Leonard Street (godz. 5 po południu) oraz 15 lutego w Wallington (NJ), w sali Cracovia Manor (godz. 4 po południu).
Interesująca, obszerna rozmowa z Grzegorzem Braunem – w piątek o godz. 11 wieczorem w naszym telewizyjnym programie „Kanapa” (NDTV).
http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/panstwo-wedlug-brauna
Pomóż zebrać podpisy pod kandydaturą Grzegorza Brauna!
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14912&Itemid=119