HYDE PARK
Like

Niska zdolność kredytowa? Podpowiadamy jak ją zwiększyć

13/08/2018
1211 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Niska zdolność kredytowa? Podpowiadamy jak ją zwiększyć

Zdolność kredytowa jest ważna nie tylko dla klientów banków. Coraz istotniejsza staje się również w sektorze pozabankowym. Warto zatem zadbać o to, by była jak najlepsza.

0


Niska zdolność kredytowa właściwie zamyka nam drogę do otrzymania finansowania w banku. Klienci, którzy ze względu na niskie zarobki, niespłacone zobowiązania lub inne czynniki nie mogą liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku, swoje kroki kierują zwykle w stronę firm z sektora pozabankowego. To skutek powszechnego przekonania, że mniej rygorystycznie podchodzą one do kwestii oceny zdolności osób ubiegających się o pożyczkę. Przekonanie to nie jest jednak słuszne tylko po części, a dobra zdolność znacznie ułatwia otrzymanie finansowania. Warto więc nad nią popracować.

Znajdź poręczyciela

Znalezienie poręczyciela jest dla klientów banków koniecznością. Jak się jednak okazuje, mechanizm ten jest także stosowany przed firmy działające w sektorze pozabankowym. W przypadku oferowanych przez nie produktów pozabankowych poręczenie nie jest wprawdzie niezbędne, ale w niektórych firmach (między innymi Rapida Money) znacznie podnosi szanse na otrzymanie finansowania. To opcja szczególnie atrakcyjna dla klientów z niskimi zarobkami lub niekorzystną historią. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://twojapierwszachwilowka.pl/blog/pozyczki-z-poreczeniem-kto-moze-zostac-gwarantem.

Popracuj nad dochodami

Od kredytobiorców banki wymagają umowy o pracę oraz odpowiednio wysokich dochodów przez okres trwania umowy. Firmy pożyczkowe są pod tym względem mniej restrykcyjne, akceptując wnioski osób zatrudnionych na umowy cywilno-prawne i niewykazujących dużych dochodów, ale naprawdę małe lub nieregularne dochody mogą być przyczyną wydana decyzji odmownej. Poprawa swojej sytuacji finansowej zwiększy jednak twoje szanse na otrzymanie większej pożyczki i zmniejszy współczynnik odrzuceń. Jeśli to konieczne, warto więc zmienić pracę, wynegocjować lepsze warunki wynagrodzenia lub poszukać dodatkowego zajęcia.

Spłać zobowiązania

Najczęstszym powodem odrzucenia wniosku – zarówno przez bank, jak i firmę pożyczkową – okazuje się niekorzystna historia kredytowa. Spłata zadłużenia w dużym stopniu zmniejszy takie ryzyko i sprawi, że ewentualne negatywne wpisy na twój temat znikną z baz biur informacji gospodarczej. (Pamiętaj jednak, że informacje o nieterminowej spłacie długów nie znikają z bazy Biura Informacji Gospodarczej). Na twoją zdolność kredytową niekorzystnie wpływa też duża ilość spłacanych aktualnie zobowiązań. Może więc okazać się, że szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku będziesz miał dopiero wówczas, gdy spłacisz swoje dotychczasowe pożyczki.

Dobrze wypełnij wniosek

Kolejna potencjalna przyczyna negatywnego rozpatrzenia wniosku o pożyczkę to źle wypełniony wniosek. Problemem może okazać się zbyt długi wnioskowany okres obowiązywania umowy, kwota wysoka niewspółmiernie do dochodów lub też zwykłe literówki. Te ostatnie dyskwalifikujące okażą się, jeśli dotyczyć będą najważniejszych dla umowy pożyczkowej danych – PESEL-u, numeru dowodu osobistego oraz imienia i nazwiska. Ostrożność musisz też zachować przy wpisywaniu numeru konta bankowego, który firma zweryfikuje przez przelew na symboliczną kwotę lub za pomocą specjalnej aplikacji.

0

kampanieonline

252 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758