Moim zdaniem najbardziej odpowiednia byłaby kategoria – HUCPA ROKU.
1.
„Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców Sp. z o.o. jest firmą zajmującą się wspieraniem polskich przedsiębiorców oraz optymalizacją kosztów działania firm.
Reprezentując tysiące przedsiębiorców wpisanych do rejestru możemy wynegocjować dla Państwa oferty niedostępne dotychczas dla pojedynczych firm. Tylko od Państwa decyzji zależeć będzie z której z ofert skorzystacie.
TWOJA FIRMA może skorzystać z ofert dostępnych tylko dla klientów KRPiP!”
Powyższą informację możemy wyczytać na stronie www tej firmy.
Trochę niżej adres i dane:
ul. Złota 59; 00-120 Warszawa
NIP 527-26-49-349, KRS:0000379736, REGON 142841100
Sąd Rejonowy Dla M. St. Warszawy w Warszawie,
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.
http://www.krpip.org.pl/index.php
2.
Firmaszczyci się posiadaniem certyfikatu rzetelności. Jak sama pisze o sobie certyfikat ten świadczy o „wiarygodności, transparentności i rzetelności firmy”.
Ba, można nawet potwierdzić wydany certyfikat:
Potwierdzenie wydania Certyfikatu Rzetelności.
Krajowy Rejestr Długów rekomenduje współpracę z firmą legitymującą się Certyfikatem Rzetelności o nr 6135387974645617.
KRAJOWY REJESTR PRACOWNIKÓW I PRACODAWCÓW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Warszawa
jest uczestnikiem Programu Rzetelna Firma i na dzień 2012-03-20 godzina 21:30
nie figuruje w bazie Krajowego Rejestru Długów jako dłużnik.
Brawo!
3.
A co to takiego ten program?
Na stronie KRD czytamy:
Program RZETELNA Firma powstał z myślą o firmach, które chcą pokazać,
że działają zgodnie z zasadami etyki w biznesie.
Celem programu jest wspieranie przedsiębiorstw, biorących w nim udział, w budowaniu reputacji, wzmocnieniu pozytywnego wizerunku oraz wyróżnieniu spośród konkurencji.
Uczestnicy programu RZETELNA Firma mogą posługiwać się Certyfikatem Rzetelności, czyli najbardziej aktualną informacją o solidności i wypłacalności firmy.
Program rekomendowany jest przez Krajowy Rejestr Długów.
http://www.rzetelnafirma.pl/dla-firm/o-programie-rzetelna-firma.html
4.
Jaka jest oferta rzetelnej firmy KRPiP sp. z o.o.?
Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców zrzesza przedsiębiorców. Są to wyłącznie przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność gospodarczą w przeciągu kilku ostatnich miesięcy. KRPiP reprezentuje Ich w kontaktach z dużymi korporacjami, negocjując w Ich imieniu jak najlepszą ofertę.
Nasze usługi są pochodną zakupów grupowych. Jednak o tyle innowacyjną, że skierowaną wyłącznie do ściśle określonej grupy – osób prowadzących działalność gospodarczą. Innowacyjną także, bo dostarczającej im produkty i usługi ściśle limitowane. Skupiamy się na zaspokojeniu podstawowych potrzeb młodego biznesmena.
Obszary, którymi obecnie zainteresowani są nasi Klienci to:
1.Bankowość, konto dla biznesu i oszczędności.
2.Ubezpieczenia, OC z tytułu działalności gospodarczej i OC auta.
3.Telekomunikacja, telefonia komórkowa i internet.
4.Karty rabatowe na paliwo, systemy lojalnościowe.
5.Doradztwo prawne.
http://www.krpip.org.pl/index.php/oferta
5.
Cud, miód i ultramaryna……J
KRPiP sp. z o.o. pewnie tylko po to, by zachęcić młodych przedsiębiorców wysyła do nich pisma o takiej treści, załączając wypełnione polecenie przelewu:
W dniu….. dokonano wpisu firmy (tutaj nazwa) do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Ministra Gospodarki.
Wykonując swe zadania, organy administracji publicznej współdziałają z organizacjami pracodawców, organizacjami pracowników, organizacjami przedsiębiorców oraz samorządami zawodowymi i gospodarczymi (art. 12. ustawa o swobodzie działalności gospodarczej z dnia 2.07.2004 r.).
Na podstawie Art. 12 ustawy z dnia 15 września 2000 r., został utworzony Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców. Rejestr jest bieżąco aktualizowanym zbiorem informacji o podmiotach gospodarczych, prowadzonym w systemie informatycznym w postaci centralnej bazy danych.
Ogłoszenie wpisu w Krajowym Rejestrze Pracowników i Pracodawców wymaga uregulowania opłaty rejestracyjnej w wysokości zgodnej z aktualnym rozporządzeniem KRPiP (Uchwała wew. z dnia 10 czerwca 2011 r.).
W związku z powyższym prosimy o uregulowanie opłaty w wysokości 115,00 zł, w nieprzekraczalnym terminie do…… (data podawana jest tylko o 7 dni późniejsza od daty wysłania tego kuriozalnego listu – wezwania).
Na zakończenie KRPiP sp. z o.o. podaje podstawę niby – prawną swoich roszczeń:
W sprawach nieuregulowanych w art. 7a – 7g w postępowaniu ewidencyjnym stosuje się przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego – art. 7h Ustawy z dnia 19.11 1999 r. Prawo Działalności Gospodarczej (Dz. U. z dnia 17 grudnia 1999 r.). Wyżej powołana norma prawna pochodzi z PROWADZENIE EWIDENCJI DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ OSÓB FIZYCZNYCH od 31 marca 2009 roku. Ustawa z dnia 19 grudnia 2008 roku o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2009 r. Nr 18, poz. 97) – wpisowi do ewidencji podlegają przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi.
6.
Na czym hucpa paru warszawskich cwaniaków polega?
Art. 7b. 1. powołanej jako rzekoma podstawa roszczenia KRPiP ustawy Prawo Działalności Gospodarczej (Dz. U. z dnia 17 grudnia 1999 r. z późn. zm.)określa wyraźnie, żeorganem ewidencyjnym jest „wójt, burmistrz albo prezydent miasta”, i tylko on dokonuje wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.
Prywatna spółka może natomiast tylko liczyć na dobrowolny akces przedsiębiorcy.
Prywatna spółka KRPiP stara się wywrzeć wrażenie, że działa na mocy i z przepisów prawa.
Temu zresztą służy nawet koperta – jest opatrzona czerwona pieczęcią!
7.
Wydaje się więc, że Krajowy Rejestr Długów patronuje dość szemranemu przedsięwzięciu.
Ale to chyba nie powinno nikogo dziwić.
20.03 2012