Bez kategorii
Like

Klimatyzacja w domu? Jak najbardziej!

23/07/2014
725 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Uff, jak gorąco, zdaje się myśleć przeciętny człowiek, kiedy doświadcza na własnej skórze skutki coraz bardziej upalnych dni. Według klimatologów klimat się ociepla i nie jest to już żadne bajdurzenie, to fakt. Nie dziwi więc pomysł niektórych osób, żeby trochę załagodzić skutki gorących dni. Większość inwestuje w zwykłe wiatraki, inni decydują się na klimatyzację. To nie żart, klimatyzacja to nie jest domena jedynie korporacji czy galerii handlowych. Coraz częściej na tą nowoczesną wentylację domu decydują się zwykłe osoby. Z roku na rok jest więcej możliwości, ceny też są bardziej przystępne, więc nie dziwi to zainteresowanie. Jak jednak rozeznać się w tych wszystkich rodzajach, jak zrozumieć nazwy, które są dla nas zwyczajnie obce. Z myślą o początkujących, którzy planują zaopatrzyć się […]

0


Uff, jak gorąco, zdaje się myśleć przeciętny człowiek, kiedy doświadcza na własnej skórze skutki coraz bardziej upalnych dni. Według klimatologów klimat się ociepla i nie jest to już żadne bajdurzenie, to fakt. Nie dziwi więc pomysł niektórych osób, żeby trochę załagodzić skutki gorących dni. Większość inwestuje w zwykłe wiatraki, inni decydują się na klimatyzację.

To nie żart, klimatyzacja to nie jest domena jedynie korporacji czy galerii handlowych. Coraz częściej na tą nowoczesną wentylację domu decydują się zwykłe osoby. Z roku na rok jest więcej możliwości, ceny też są bardziej przystępne, więc nie dziwi to zainteresowanie. Jak jednak rozeznać się w tych wszystkich rodzajach, jak zrozumieć nazwy, które są dla nas zwyczajnie obce. Z myślą o początkujących, którzy planują zaopatrzyć się w to urządzenie, przygotowaliśmy krótki, acz treściwy poradnik.

Jakie więc mamy rodzaje klimatyzatorów?

  • Klimatyzator przenośny – szybkie, bezproblemowe rozwiązanie

Ten rodzaj klimatyzatora cieszy się dużym powodzeniem, jego zaletą jest zaś łatwość adaptacji do każdych mieszkaniowych warunków. Nie musimy kuć ścian, nie jest wymagane prowadzenie przewodów, nie musimy planować żadnych większych mieszkaniowych rewolucji. Istnieje tylko jedna potrzeba, którą należy spełnić, żeby ten rodzaj klimatyzatora służył nam jak najlepiej – bliskość okna.

Zasada jego działania jest niezwykle prosta. Przez lekko otwarte (uchylone) okno, dzięki elastycznej rurze, odprowadzane jest na zewnątrz ciepłe powietrze. Urządzenie to, choć proste i sprawdzi się w każdych warunkach, posiada także wady. Najważniejsze z nich to dość niska wydajność i trochę denerwująca hałaśliwość.

  • A może split?

Klimatyzatory tego typu występują w kilku wersjach. Najbardziej popularne są modele ścienne. Prezentują się naprawdę ciekawie, lecz producenci wymyślają jeszcze lepsze, nowocześniejsze formy. Dzięki takim zabiegom, bez problemu możemy je wyeksponować, na przykład, nad łóżkiem w sypialni. Przeważnie są w kolorze białym, znajdziemy także modele w kolorach metalicznych – szarym lub niebieskim.

Jeśli posiadamy dość wysokie mieszkanie to możemy sobie pozwolić na klimatyzator podsufitowy, zaś bardzo uniwersalnymi modelami są klimatyzatory przypodłogowe, które wyglądem przypominają grzejnik. Warto wspomnieć jeszcze o klimatyzatorach kasetonowych, idealnych do pomieszczeń z sufitami podwieszanymi.

  • Multisplit

Multisplit to system zaawansowany, pozwala na stworzenie rozbudowanego zespołu, który będzie w stanie klimatyzować kilka pomieszczeń w tym samym czasie. Na taki system warto się zdecydować dość szybko – już podczas projektowania domu. Warto wspomnieć, iż w przypadku tego systemu, poza urządzeniami podsufitowymi, przypodłogowymi oraz ściennymi, montuje się także klimatyzatory kanałowe. Powietrze rozprowadzane jest specjalnie do tego celu zaprojektowanymi kanałami, które zakończone są anemostatami (nawiewnikami) na ścianie. Mogą być one także umieszczone w suficie lub podłodze.

Jeśli przedstawione tu podstawowe informacje staną się zachętą do większego, bardziej dokładnego zgłębiania tego tematu, więcej znaleźć można tutaj.

0

ggraper

17 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758