Przedstawiciele rządu Izraela i dyrektor generalny firmy Microsoft uzgodnili podpisanie “umowy kooperacyjnej”.
Rozmowy prowadzone były w Jerozolimie przez Steve Ballmera, dyrektora (CEO) Microsoftu oraz ministrów Izraela, w tym premiera Benjamina Netanyahu i ministra finansów Yuval Steinitz. Umowa składająca się z kilku części, czyli tzw. Memorandum Zrozumienia, ma być podpisana w ciągu najbliższych dni przez rządowego szefa działu d/s informacji, Carmelę Avner i dyrektora izraelskiego oddziału Microsoft, Yuval Steinitz.
Umowa ma dotyczyć “wielu dziedzin technologicznych innowacji, promowania wytycznych rządowych, zastosowania technologii w redukowaniu biurokracji, bezpieczeństwa informatycznego i ochrony prywatności, rozwoju rządowych serwisów internetowych, wspólnych projektów oraz promowania izraelskich technologii i wspierania izraelskich firm rozpoczynających działalność biznesową”.
Steve Ballmer, który czterokrotnie przyjeżdżał do Izraela na rozmowy kooperacyjne, po ich finalizacji powiedział, że “zobowiązujemy się do dalszego inwestowania w Izraelu i do naszej pomocy ludziom i biznesom [izraelskim]“.
Steve Ballmer jest synem Beatrice Dworkin, Żydówki, której rodzice pochodzili z Pińska, polskiego miasta na Polesiu (dziś na terytorium Białorusi) oraz imigranta ze Szwajcarii.
Ballmer, z majątkiem szacowanym na niemal 16 miliardów dolarów, klasyfikowany jest na 19 miejscu najbogatszych Amerykanów (46 miejsce w rankingu światowych miliarderów). Wzbogacił się on głównie poprzez astronomiczny wzrost akcji firmy Microsoft, które zdobywał jako jeden z pierwszych akcjonariuszy i pracowników firmy Microsoft.
Jak stwierdza izraelska agencja informacyjna JTA, na kompilowanej przez magazyn Forbes liście 400 najbogatszych Amerykanów “co najmniej 119 to Żydzi […] a w pierwszej pięćdziesiątce jest 20 Żydów”. Stanowi to co najmniej 20-krotną nadreprezentację Żydów wśród najbogatszych Amerykanów.
Nie opublikowano dotychczas szczegółów “umowy kooperacyjnej” pomiędzy Izraelem a Microsoft, lecz w przeszłości dochodziło do wielu podobnych umów. Oprócz zasadniczych porozumień bizesowych może zawierać ona również warunki dotyczące wprowadzania tylnymi drzwiami np. cenzury internetowej. Państwo Izrael finansuje, promuje i propaguje inicjatywy dotyczące ograniczania wolności wypowiedzi. W 2008 roku syjonistyczna organizacja “Liga Przeciwko Zniesławieniu” (Anti Defamation League) podpisała umowę z serwisem internetowym Youtube, według której żydowska organizacja uzyskała prawo “fachowego oceniania materiału pod względem nienawiści występującej w Internecie”.
Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie JTA (November 5, 2012)
za:
http://www.bibula.com/?p=63598
Zagladam tu i ówdzie. Czesciej oczywiscie ówdzie. Czasem cos dostane, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjeciu jest Janek, z którym 15 sierpnia bylismy pod Krzyzem.